Tylko remis

W meczu 13 kolejki Sport-Track IV ligi MKS Karolina zremisował na własnym boisku z beniaminkiem Piastem Żerniki 1-1. Ogromna ilość okazji do strzelenia bramki dla biało-niebieskich nie wystarczyła do zdobycia kompletu punktów. Jedynego gola dla jaworzynian zdobył Kamil Drąg.

Ilość okazji strzeleckich w jakich znajdowali się zawodnicy Karoliny podczas całego meczu jest trudna do zliczenia. Gdyby nieco wyższa skuteczność, nasz zespół wygrałby to spotkanie przynajmniej dwiema bramkami. Do ciekawej sytuacji doszło w 32 minucie. W polu karnym gości wyprostowaną nogą zaatakowany został Mateusz Mróz ale sędzia nie zareagował i nie podyktował jedenastki. Pięć minut później arbiter podyktował rzut karny dla Piasta po wątpliwym przewinieniu Rafała Lubra, który atakował piłkę między nogami rywala. Rzecz jasna „wapno” goście pewnie wykorzystali i wyszli na prowadzenie 0-1.
W drugiej połowie biało-niebiescy zaatakowali śmielej. Dziesięć minut po zmianie stron przed doskonałą sytuacją stanął Maksym Tatuśko jednak jego strzał wślizgiem obronił instynktownie bramkarz Piasta. W 76 minucie arbiter nie zauważył zagrania ręką bramkarza z Żernik poza polem karnym. Niecałe cztery minuty później było już 1-1. Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego posłał Krawczyk, piłkę na długim słupku zgrał Piątek a ta trafiła do Drąga, który posłał ją pod porzeczką wprost do sieci. W ostatnich minutach Karolina wyprowadzała groźne akcje ale brakowało i szczęścia i skuteczności.
Pozostaje duży niedosyt po tym meczu ze względu na to, że było to spotkanie do wygrania a rywal zdecydowanie znajdował się w naszym zasięgu.

Skład MKS Karolina: Wajdzik, Wilk, Luberzolta (77′ Szyszka), Krawczyk, Borowy, Tatuśko, Mróz (46′ Drąg), Czernickizolta, Rosiakzolta (66′ Piątek), Ptak (77′ Adamowicz), Ignatowicz oraz Leletko, Matwiejko, Marmajewski.