Pogoń poległa! Druga victoria seniorów!

Drugi mecz z rzędu to czwartoligowy zespół seniorów Karoliny schodzi zwycięski z murawy! W ubiegłym tygodniu zawodnicy prowadzeni przez Tomasza Idziaka zwyciężyli w Wołowie natomiast dzisiaj odprawili w kwitkiem Pogoń Oleśnica. Dzisiejszy wynik to efekt przede wszystkim konsekwentnej gry biało-niebieskich w defensywie.

Mecz mógł rozpocząć się od bramki zdobytej przez gości. W trzeciej minucie po zamieszaniu w polu karnym strzał z bliska obronił Leletko. Kilka chwil później Schmidt był blokowany w dogodnej sytuacji i strzale z 16 metrów. Z biegiem czasu zauważalny był schemat, w którym Pogoń czyhała na ataki rywala i wyprowadzała kontry zwłaszcza lewą stroną uruchamiając ją długimi podaniami. W 21 minucie powinno być 0-1 ale w znakomitej sytuacji z pięciu metrów fatalnie pudłował oleśniczanin, który przed sobą miał tylko Leletkę. Osiem minut później na prowadzenie wyszła Karolina. Matwiejko otrzymał otwierające podanie od Ignatowicza i nie pozostało mu nic innego jak pokonać w sytuacji sam na sam bramkarza Pogoni. Pomimo wielu prób gości nasi defensorzy grali bardzo rozważnie i pierwsza część gry zakończyła się rezultatem 1-0.
Sześć minut po zmianie stron gospodarze podwyższyli prowadzenie. Pyda otrzymał idealne podanie od Ptaka wprost na głowę i strzelił z około 11 metrów bardzo precyzyjnie, tuż przy słupku. Radość nie trwała długo bo tylko 180 sekund. Gapiostwo po dośrodkowaniu w pole karne wykorzystał niepilnowany zawodnik Pogoni, który strzałem w długi róg zdobył kontaktową bramkę dla gości. Po tym wydarzeniu gra się wyrównała. Goście coraz groźniej atakowali a z drugiej strony widoczne było osłabienie gospodarzy. Jedna z kontr biało-niebieskich znalazła drogę do bramki. W 88 minucie dośrodkowanie w pole karne Pogoni minęło wszystkich defensorów i trafiło pod nogi Wilka, który pewnym strzałem ustalił wynik meczu.
Pomimo emocji i przeplatania lepszej ze słabszą grą nasz zespół zasłużenie zdobył trzy punkty. Dzięki nim awansował na dziewiąte miejsce w tabeli i zrównał się punktami z Polonią Świdnica. Na szczególne uznanie zasługuje defensywa, która oprócz sytuacji ze straconą bramką nie popełniała poważniejszych błędów. Miejmy nadzieję, że za tydzień, w pojedynku przeciwko silnemu Górnikowi Wałbrzych, nasza ekipa pokaże charakter.

Skład MKS Karolina: Leletko, Wilk, Tymcik, Pyda, Borowy, J. Rosiak (68′ Pawela), Mróz (73′ Tatuśko), Schmidt (90′ Adamowicz), Ptak, Matwiejko, Ignatowicz (83′ Piątek) oraz Wajdzik, Putaj.

Skład Pogoni Oleśnica: Idziorek, Kargazolta, Kluziakzolta (76′ Podkowiński), Korcikzolta (80′ Szczypkowski), Koselski (83′ Jasiński), Kotwa, Miodek (65′ Kruszyński), Pucek, Sepetowski, Siódmiakzolta, Szczypkowski oraz Rusiecki, Rogala.