Nareszcie zwycięstwo!

Piłkarze pierwszego zespołu MKS Karolina powtórzyli wynik z tamtego sezonu i wygrali w Wołowie z tamtejszym MKP 1-2. Pierwsze zwycięstwo jest o tyle cenne ponieważ jaworzynianie wystąpili w mocno osłabionym składzie.

Pomimo tego, że w przeciągu 90 minut nasz zespół zasłużył na komplet punktów to mecz rozpoczął się nie po myśli Karoliny. W 25 minucie Tomasz Szyszka atakował nieprzepisowo rywala we własnym polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Skutecznym egzekutorem okazał się Kamil Ramiączek, dla którego był to pierwszy gol w sezonie. Po pierwszej połowie jako lepsi do szatni schodzili gospodarze.

Druga część spotkania należała już jednak do zawodników z Jaworzyny (wygrana 0-2). Siedem minut po zmianie stron Szymon Borowy doprowadził do remisu po strzale z około 11 metrów. Duże uznanie dla asystenta przy bramce – Łukasza Schmidta, który dokładnie podawał z okolic narożnika pola karnego. Przy stanie 1-1 Borowy mógł powtórzyć swój wyczyn ale trafił w poprzeczkę. Na niecały kwadrans przed końcem w polu karnym MKP pociągany za koszulkę był Wojciech Pyda. „Wapno” na gola w 76 minucie zamienił niezawodny w tym elemencie Grzegorz Ignatowicz. Wynik do końca nie uległ zmianie i to jaworzynianie wywieźli z Wołowa trzy jakże cenne punkty.

Cieszy bez wątpienia przebudzenie naszej ofensywy. Oprócz wspomnianych bramek oraz poprzeczki, biało-niebiescy stworzyli ponadto kilka innych dogodnych sytuacji, które mogłyby zostać zamienione na gole. Wygrana jest o tyle cenna ponieważ pozwala na opuszczenie przedostatniego miejsca w tabeli.

Ponadto w składzie nie znaleźli się zawodowcy, którzy od dłuższego czasu znajdowali się w jedenastce. Mowa tu o Czernickim, Mrozie, oraz Wajdziku. Pomimo tego nasz zespół pokazał siłę i zagrał świetny mecz.

Skład MKS Karolina: Leletko, Wilk (83′ Jędras), Szyszka, Tymcik, Ptak (42′ Pyda), Borowy (72′ Tatuśko), Ignatowiczzolta, J. Rosiak (72′ Pawela), Schmidt (83′ Piątek), Matwiejko, Drągzolta oraz Wojcieszek, Putaj.