W sobotę z dwoma Orłami [+LIVE]

Rozgrywki IV ligi oraz klasy okręgowej juniora wchodzą w końcową fazę. Przed zawodnikami obu zespołów tylko dwa mecze. Seniorzy zagrają z Orłem w Ząbkowicach Śląskich natomiast juniorzy w Lubawce. Oba spotkania zaplanowano na sobotę.

W ostatnich pięciu spotkaniach ząbkowiczanie fundowali swoim kibicom huśtawkę nastrojów. Porażki przeplatali zwycięstwami nad Świebodzicami (4-0) oraz Sadowicami (3-0, walkower). Od początku maja to były jedyne punkty tego zespołu. W analogicznym okresie jaworzynianie zdobyli 10 „oczek” (3 zwycięstwa, remis, 3 porażki) choć rozegrali o jeden mecz więcej od sobotniego rywala. Orzeł, podobnie jak Karolina, jest zespołem swojego boiska, gdzie zdobył 28 z 40 punktów, co daje 70%.
Sobotni mecz to również pojedynek czołowych strzelców obu zespołów – Marcina Bałuta (12 goli) oraz Huberta Górskiego (10 bramek).
W ubiegłej rundzie jaworzynianie zwyciężyli na własnym boisku Orła 2-1. Pamiętną bramkę w doliczonym czasie gry (90+4′) strzelił Mateusz Mróz (LINK! + VIDEO).

Z meczu zostanie przeprowadzona relacja LIVE. KLIKNIJ TUTAJ!

Mecze 29 kolejki IV ligi
Aktualna tabela

!KLASYFIKACJA STRZELCÓW IV LIGI PO 28 KOLEJCE + STATYSTYKI MKS KAROLINA!


Juniorzy po stracie punktów przeciwko LKS Bystrzyca oraz Nysie Kłodzko zagrają o jak najwyższe miejsce w tabeli po zakończeniu rozgrywek. Najbliższy rywal – Orzeł Lubawka zajmuje trzecie miejsce a strata jaką Karolina ma do tego zespołu wynosi dwa punkty. Początek meczu od 11:00 w Lubawce.
Do wygrania rozgrywek Polonii Ząbkowice Śląskie potrzebny jest w tej kolejce zaledwie punkt w meczu przeciwko AKS Strzegom. Pozwoli to utrzymać przewagę nad Piastem Nowa Ruda ponieważ w przyszłym tygodniu ząbkowiczanie otrzymają walkowera za mecz przeciwko Górnikowi Nowe Miasto.

Mecze 29 kolejki klasy okręgowej juniora
Tabela

KLASYFIKACJA STRZELCÓW DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH