Koncert Bałuta, piękne gole i wygrana Karoliny!

Grad bramek, koncert Marcina Bałuta, piękne gole. Tak można streścić spotkanie seniorów Karoliny z Piastem Nowa Ruda. Biało-niebiescy zwyciężyli 4-2 a autorem trzech bramek i asysty został właśnie „Mały”.

Pierwsze 20 minut było bardzo wyrównane i oba zespoły mogły otworzyć wynik meczu. Najbliższy tego był w 19 minucie Marcin Bałut, który wyłuskał piłkę spod nóg obrońcy, wyszedł sam na sam z Mańczykiem, ale strzelił prosto w niego. Sześć minut później było 1-0. W polu karnym świetnie znalazł się „Mały”, który jednym zwodem minął rywala i pokonał bramkarza po krótkim rogu. W 32 minucie Bałut ponownie wpisał się na listę strzelców po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego (20 m.) nad murem i ściągnięciu „pajęczyny” z bramki Mańczyka. Bez wątpienia było to najładniejszy gol tego spotkania. Jeszcze przed przerwą, w 43 minucie po raz kolejny Marcin wystąpił w kluczowej roli przy bramce Ignatowicza. Wyłożył mu idealną piłkę na pustą bramkę wyczekując na znakomitą pozycję „Gieny”.
Po przerwie widoczne było rozluźnienie Biało-niebieskich w defensywie oraz ogólny spadek tempa gry. Coraz śmielej grający zawodnicy Piasta częściej zagrażali bramce najpierw Wajdzika a potem Leletki. W 60 minucie mogliśmy prowadzić 4-0, ale rzutu wolnego pośredniego w polu karnym Piasta nie wykorzystał Mateusz Ptak (strzał zablokowany przez mur). Osiem minut później ataki gości opłaciły się i na listę strzelców wpisał się Michał Starczukowski. Po tym swoje szanse mieli: Ptak, Ignatowicz, Borowy oraz Bałut. W 81 minucie hat-tricka zapisał na swoim koncie „Mały”, który delikatnym strzałem pokonał bramkarza Piasta. Goście odpowiedzieli pięć minut później kapitalnym strzałem Krzysztofa Miki, który uderzył z 25 metrów, piłka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła obok będącego bez szans Leletki

Skład MKS Karolina: Wajdzik (64′ Leletko), Borowyzolta, Wilk, M. Rosiak (46′ Czernicki), Ptak, J. Rosiak, Lewandowski (84′ Adamowicz), Piątek, Bałut, Mróz (65′ D. Tymcik), Ignatowicz oraz Schmidt.