O kolejne punkty w IV lidze! Juniorzy z Bystrzycą. [+LIVE]

W nadchodzący dużymi krokami weekend mecze 12 kolejki zarówno IV ligi jak i klasy okręgowej juniora. Seniorzy podejmą niżej notowaną Pogoń Oleśnica natomiast młodsi koledzy LKS Bystrzyca Górna. Oba spotkania odbędą się na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej.

Starcie z Pogonią Oleśnica będzie pierwszym od sezonu… 1967/68! Tamta edycja rozgrywek klasy A zakończyła się zajęciem przez jaworzynian trzeciego miejsca. Pogoń została wówczas sklasyfikowana na dziewiątej lokacie. Obecnie Karolina jest notowana wyżej od swojego sobotniego rywala ale zawdzięcza to konsekwentnej grze oraz zdobytym 10 punktom w ostatnich czterech kolejkach (Pogoń notabene zdobyła ich pięć). Oleśniczanie regularnie trafiają do bramki rywala ale z podobną częstotliwością także tracą gole. Pogoń w ostatnich sześciu spotkaniach strzelała rywalowi przynajmniej jedną bramkę a straciła je w poprzednich pięciu grac. Szczególną uwagę nasi obrońcy muszą zwrócić na Piotra Kotwę, który do tej pory pięciokrotnie trafiał w czwartoligowych rozgrywkach i zajmuje piąte miejsce w ogólnej klasyfikacji strzelców TUTAJ.
W porównaniu z Pogonią, Karolina trafiała do siatki rywala w siedmiu ostatnich spotkaniach, wygrała trzy ostatnie pojedynki i jest niepokonana od czterech kolejek. Najlepszemu strzelcowi drużyny gości depczą po piętach Mateusz Mróz i Grzegorz Ignatowicz, którzy posiadają na swoim koncie po cztery bramki. Pierwszy z nic nie trafił do bramki rywala od 290 minut a jeżeli już strzelał to przede wszystkim w meczach u siebie (trzy gole). „Giena” nie trafił od 203 minut i wszystkie dotychczasowe ole odnotowywał w drugiej połowie.

RELACJA LIVE Z MECZU MKS KAROLINA – POGOŃ OLEŚNICA [KLIK!]

Zapowiada się zacięty pojedynek dwóch ekip ze środka tabeli (start w sobotę o 14:00). Wygrana przy obecnym układzie panującym w klasyfikacji może oznaczać awans o kilka lokat w górę. Jest się o co bić a najlepiej o pełną pulę. Ciężkie zadanie przed zawodnikami Tomasza Idziaka. Pokazali oni jednak, że są w stanie zagrać solidnie i sprawić kibicom radość.

Mecze 12 kolejki IV ligi
Tabela

GENERALNA KLASYFIKACJA STRZELCÓW IV LIGI

Poza seniorami już tylko juniorzy starsi kontynuują swoje rozgrywki. Po efektownej wygranej w Głuszycy z niżej notowanym Włókniarzem czas na niedzielny bój z trzecią od końca Bystrzycą (14:00). Czy ubiegłotygodniowy mecz można potraktować jako przełamanie zespołu Grzegorza Ignatowicza? Odpowiedź w niedzielne popołudnie.