Bielawianka pokonana! Kolejne trzy punkty seniorów!

W meczu 11 kolejki IV ligi seniorzy MKS B&W Karolina pokonali 2-0 faworyzowaną Bielawiankę Bielawa zajmującą trzecie miejsce w tabeli. Bramki dla naszego zespołu strzelili: Mateusz Salamon oraz Łukasz Schmidt.

Od pierwszych minut przyjezdni narzucili swoje tempo gry i dyktowali warunki na boisku. Karolina nastawiona na kontry czyhała na błędy rywala. Bielawianka miała wiele okazji podbramkowych ale nie znalazła drogi do bramki Wajdzika. W 19 minucie po strzale gości piłka wylądowała na słupku bramki Karoliny. Dopiero pod koniec pierwszej części gry do głosu doszli zawodnicy z Jaworzyny, którzy za sprawą Tatuśki i Mroza przeprowadzili akcje ofensywne pod bramką Bielawianki.
Druga połowa to całkowicie odmienna postawa zespołu prowadzonego przez Tomasza Idziaka. Nasi zawodnicy zagrali odważniej z przodu oraz agresywniej w środku pola co przełożyło się na ostateczny wynik. W 59 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym przytomnie zachował się Mateusz Salamon, który uderzając z pięciu metrów umieścił piłkę w bramce. Od tamtej pory Karolina zwarła szyki w obronie i wysokim pressingiem próbowała odebrać piłkę rywalowi, który coraz częściej popełniał proste błędy. W 84 minucie atakująca Karolina wykorzystała dezorientację defensorów czekających na gwizdek (faulowany na skrzydle Ignatowicz) i zdobyła bramkę na 2-0. Rogowski zagrał na długi słupek bramki gości do świetnie ustawionego Schmidta a temu nie zostało nic innego jak podwyższyć wynik.

Oprócz zdobyczy punktowej cieszy konsekwentna gra Karoliny. Wiedząc, że to przyjezdni są faworytem meczu nasz zespół czekał na błędy rywala i chciał wykorzystać to, co dał przebieg gry. Przeczekał również nawałnicę jaka przeszła przez nasze pole karne w pierwszej połowie i cierpliwie czekał na swoją szansę. Kluczowym było wpuszczenie w drugiej połowie na zmęczonych obrońców Bielawianki szybkich: Schmidta i Roszaka, którzy sprawiali wiele problemów defensywie gości. Trafione zmiany wniosły wiele do gry, co uwidoczniło się tak wyraźnie chyba pierwszy raz w tym sezonie. Dzięki trzem punktom Karolina kontynuuje serię spotkań bez porażki a w ostatnich czterech spotkaniach może pochwalić się dogodnym dorobkiem 10 punktów.

Skład MKS B&W Karolina: Wajdzik, Czernicki (86′ Adamowiczzolta), Salamon, Mrowiec, M. Rosiakzolta, Borowy (60′ Schmidt), J. Rosiak (46′ Roszak), Ptak, Tatuśko (72′ D. Tymcikzolta), Mróz (66′ Rogowski), Ignatowicz (85′ Jaszowski) oraz Wojcieszek.

Skład Bielawianki Bielawa: Pełka, Łaskizolta, Moraszzolta, Prokopczerwo, Chmielewski, Ka. Lechocki, Kuriata (83′ Żyłka), Chęciński (65′ Malka), Piątkowski, Lee (65′ Włodek), Ochota oraz Eliasik, Ko. Lechocki, Sienicki.