Derby dla Karoliny

Niedzielne derby dla nas 💪⚽️
W niedzielne popołudnie wybraliśmy się do pobliskich Nowic na mecz 13 kolejki A klasy z VENUS Nowice. Od samego początku mocno zaatakowaliśmy bramkę gospodarzy, którzy w tej odsłonie praktycznie oddali jeden strzał na bramkę Wiktora Wiechecia.
Strzelanie rozpoczęliśmy w 22′ gdy w zamieszaniu w polu karnym Venusa najprzytomniej zachował się Paweł Markowski dając nam prowadzenie. 15 minut później, znów po stałym fragmencie gry i zamieszaniu w 16-stce gospodarzy wynik meczu podwyższył Norbert Piątek.
Na przerwę zeszliśmy prowadząc 0:2.
Po zmianie stron, na chwilę, do głosy doszli gospodarze, którzy przeprowadzili kilka groźnych ataków. Losy meczu tak naprawdę rozstrzygnęły się w kolejnych minutach. Najpierw w 48′ spotkania w polu karnym faulowany był Ksawier Okarmus, który wyszedł sam na sam z Grzegorzem Wielgiem. Golkiper miejscowych faulował naszego napastnika lecz sędzia zawodów nie wiedząc dlaczego nie podyktował rzutu karnego. Grzesiek, po akcji, odepchnął naszego zawodnika, za co ujrzał żk. Siedem minut później podwyższamy wynik. Piękna akcja całego zespołu, którą skutecznie wykończył Okarmus. Po tym golu znów zaiskrzyło w polu karnym i bramkarz gospodarzy znów ujrzał żk, a że była to jego druga, to wyleciał z boiska. Na boisku pojawił się Dawid Korzeniowski, zmieniając Dawida Dudę. Na 0:4 podwyższył nasz kapitan, który idealnie przymierzył zza pola karnego. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. W 66’pada kolejna bramka. Znów idealnie w polu karnym Venusa odnalazł się nasz nominalny środkowy obrońca Norbert Piątek, który z łatwością zdobywa swoją drugą bramkę. Wynik ustalił Mikołaj Januszewski i wygrana w derbach stała się faktem.
Brawo drużyna 💪👏⚽️
Zdjęcia: Julia Roman (Venus Nowice) – dziękujemy 🙂
VENUS NowiceMiejski Klub Sportowy Karolina w Jaworzynie Śląskiej 0:6 ( Norbert Piątek x 2, Paweł Markowski, Ksawier Okarmus, Michał Rosiak, Mikołaj Januszewski).