Wyścig „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika” już za nami

W miniony weekend odbył się szosowy wyścig kolarski „Puchar Polski – Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika – złota 50-tka”. Po raz kolejny rozgrywany był w formule dwudniowej. Na początek, tradycyjnie, w Nowicach, kolarze ścigali się na trasie jazdy indywidualnej na czas, czyli specjalności naszego Mistrza. Natomiast w niedzielę odbył się wyścig ze startu wspólnego na kultowej pętli Jaworzyna Śląska- Czechy- Pastuchów- Piotrowice Świdnickie i powrót do Jaworzyny Śląskiej.
Wyniki poszczególnych startów znajdziecie pod linkami:
Łącznie, na malowniczych i świetnie przygotowanych trasach Gminy Jaworzyna Śląska stawiło się ponad 500 zawodników z klubów sportowych z całej Polski i nie tylko. Startowali również kolarze z Czech, Ukrainy, Finlandii i dalekiej Australii.
Wyścig rozgrywany był w 27 kategoriach.
Każdy kto chciał spróbować swoich sił mógł się sprawdzić. Dużym powodzeniem cieszyły się wyścigi najmłodszych dzieci – poniżej 6 lat.
Na każdym kroku czuło się wspaniałą, rodzinną atmosferę. a jeżeli do tego dodamy przepyszne, swojskie potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Nowic, Panie kucharki z Przedszkola Samorządowego w Jaworzynie Śląskiej, a także Panią Grażynę i Jej ekipę, to wszyscy mogli poczuć się jak w domu. Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji takich jak strzelanie z łuku, występ zespołu „Kalina” z Kalna, występ formacji tanecznej YOUR SPACE Pani Iwony Styczeń oraz strefa dmuchańców i animacji dla najmłodszych. Nie zawiedli również przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Jaworzyna Śląska, którzy okrasili nasz wyścig swoimi pięknymi strojami z minionej epoki.
Oprócz zawodników, ich rodzin i kibiców na starcie zjawili się wspaniali Mistrzowie Kolarscy: Mieczysław Nowicki, Józef Gawliczek, Jan Gentemann, Józef Beker, Stanisław Weryk, Marek Zięba, Piotr Zwaka, Jan Brzeźny. Oczywiście nie mogło zabraknąć również Tadeusza Mytnika. Do tego mieliśmy gości specjalnych – naszych olimpijczyków, Kajetan Broniewski i Renata Mauer-Różańska, którzy odbyli przejażdżkę rowerową wspólnie z min. burmistrzem Grzegorz Grzegorzewicz i księdzem Proboszczem Markiem Mielczarkiem oraz liczną grupą rowerzystów.
Oprócz wspaniałych kolarzy, nagrody zawodnikom wręczali: Wiceminister Klimatu i Środowiska – Ireneusz Zyska, Przedstawiciel Ministra Michała Dworczyka – Artur Fiołek, wiceprezes Toyota Motor Manufacturing Poland Zbigniew Oczkowski, Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, wice Burmistrz Justyna Chrebela, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Nazimek, Prezes Stowarzyszenia „Nowice-nasza wieś” Teresa Gawron.
W tym roku zawody odjęli swoim patronatem honorowym:
Polski Komitet Olimpijski, Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki , Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Grzegorz Grzegorzewicz – Burmistrz Jaworzyny Śląskiej.
Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom:
Serdeczne podziękowania dla Wszystkich osób, którzy zaangażowały się w organizację wyścigu ze Stowarzyszenia „Nowice – nasz wieś”, Gminy Jaworzyna Śląska, Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej. Szczególne podziękowania dla Pani Joli Zdanowskiej i Ali Bielińskiej i Panów: Paweł Tonder, Jacek Bieliński, Jakub Bieliński, Jacek Sznabel, Robert Ptak i Michał Bielat.
Nad bezpieczeństwem na trasie wyścigu czuwali strażacy z OSP w Nowicach, Pastuchowie, Bolesławicach, Piotrowicach, Jaworzynie Śl. i Pasiecznej oraz Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Jaworzyny Śląskiej i Komisariatu Policji w Jaworzynie Śląskiej.
Dziękujemy Wam wszystkim za udział i wspaniałe chwile, które razem stworzyliśmy w ten weekend w Gminie Jaworzyna Śląska.