Powtórka z jesieni w derbach! [RELACJA]

pilkaSeniorzy powtórzyli rezultat z rundy jesiennej i pokonali w Witkowie Grom 1-4. Spotkanie było mniej jednostronne niż kilka miesięcy temu. Gospodarze wyprowadzali groźne kontry natomiast to goście (zwłaszcza pod koniec pierwszej części gry) wyprowadzali kąśliwe ataki pozycyjne.

Spotkanie udanie rozpoczęli goście, którzy od drugiej minuty prowadzili 0-1. Michał Rosiak oddał bardzo mocny strzał i przy odrobinie szczęścia oraz wiatru zdobył swoją pierwszą bramkę w Biało-Niebieskich barwach. Inicjatywa nadal należała do przyjezdnych, czego efektem były strzały Mroza, Schmidta oraz Ptaka. Groźnie pod bramką Wajdzika zrobiło się dopiero w 15 minucie, kiedy Liszka oddał strzał z 20 metrów, piłka odbiła się od nogi jednego z naszych obrońców i minimalnie minęła słupek bramki. Ostatnie pięć minut pierwszej części gry było bardzo aktywnie rozegrane przez Karolinę. W 41 minucie Janikowski świetnie bronił strzał z bliska Ignatowicza, chwilę później Tauśko zagrywał do Ptaka w pole karne i ten drugi źle trafił w piłkę a tuż przed przerwą ponownie Ignatowicz nie trafił do pustej bramki po zamieszaniu w szesnastce.

Drugą połowę świetnie otworzyli goście. W 54 minucie Ptak zagrał prostopadle do Ignatowicza a temu nie pozostało nic innego jak pokonać bramkarza gospodarzy strzałem w krótki róg. Sześć minut później Felich otrzymał bardzo dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost „na nos” i zdobył kontaktowego gola. No boisku zapanowała nerwowa atmosfera. Apetyty Gromu ugasił Mrowiec, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego umieścił piłkę w siatce Gromu tuż przy słupku i było 1-3. To również pierwsza bramka tego zawodnika w barwach MKS. Chwilę później Salamon oraz Wajdzik uratowali przyjezdnych swoimi skutecznymi interwencjami w defensywie. Czwartą bramkę dla zespołu prowadzonego przez Tomasza Idziaka zdobył Ptak, któremu drogę do sytuacji sam na sam z bramkarzem utorował podaniem Ignatowicz.

Bez wątpienia było to zwycięstwo w dobrym stylu choć czasami brakowało skuteczności. Wówczas również wynik byłby zdecydowanie inny. Grom zdobył jedno trafienie i biorąc pod uwagę aktywność boiskową, zdecydowanie na nie zasłużył. Tym samym Karolina jest nadal niepokonanym zespołem przez ekipę z Witkowa od ponad 9 lat.

Skład Gromu Witków: Janikowski – Bałuk (ż), Solarz, Piech (ż), Skolimowski (76 min. Żołnierek) – Siekiera, Kloc, Cegielski (84 min. Krzysztań), Chodurek – Felich, Liszka oraz Kujawa, Kantyluk, Podfigórny.

Skład MKS B&W Karolina: Wajdzik – Borowy, Mrowiec, Salamon, M. Rosiak – Tatuśko, Ptak, Mróz – Schmidt, Ignatowicz, J. Rosiak (72 min. Tymcik D.) oraz Adamowicz, Tymcik B., Idziak, Marmajewski, Leletko.