X Grand Prix MTB Solidarności za nami

IMGP5197W sobotę, 31 maja w Jaworzynie Śląskiej odbyło się X Grand Prix MTB Solidarności po raz kolejny w randze Mistrzostw Dolnego Śląska MTB Cross Country.

O tytuły Mistrzów Dolnego Śląska w kolarstwie górskim MTB na trasie wokół kąpieliska Żwirownia ścigało się stu trzydziestu kolarzy. Tym razem start i meta zlokalizowane były na ulicy Towarowej, a runda o długości 3,8 km przebiegała po polnych drogach i nadbrzeżnych ścieżkach żwirowni.

Cztery medale dla gospodarzy zdobyli zawodnicy MKS Karolina. W kategorii Młodziczek złoty medal zdobyła Paulina Pastuszek, a brązowy Sara Tonder. Piąta była Kamila Pastuszek. W kategorii Młodzików piąte miejsce zajął Jakub Bieliński, siódme Jakub Żuraw, szesnaste Bartosz Smereczniak, a osiemnaste Jakub Lisiecki. Junior Grzegorz Dobroń wywalczył brązowy medal. a Żak Michał Paluch był piąty. W kategorii młodzież gimnazjalna bez licencji pierwsza była Martyna Wojas. Na krótszej i łatwiejszej trasie rozegrano wyścigi dla dzieci przedszkolnych i dzieci szkoły podstawowej.

Wszystkie wyniki dostępne TUTAJ.

Organizatorzy wyścigu Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność ZPS Karolina, sekcja kolarska MKS Karolina, Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna dziękują wszystkim wolontariuszom i sponsorom którymi byli: