Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików XC

Wyścig MTB o Puchar Dzieci Głogowskich

Głogów/ Górkowo 07.09.2013.

Sara Tonder zdobyła brązowy medal na mistrzostwach makroregionu dolnośląsko-lubuskiego w kolarstwie górskim, rozegranych na torze motokrosowym Górkowo/Głogowa. Młodziczki miały do pokonania dystans 6×1,8 km i przejechały go w niespełna 30 minut. Wspomniana wyżej Sara Tonder zajęła trzecie miejsce, Paulina Pastuszek była czwarta a debiutantka Maja Witkowska dojechała na dwunastej pozycji. Znaczniej gorzej pojechali młodzicy, którzy mieli do przejechania 7×1,8 km, najszybszy zawodnik pokonał ten dystans w 34 minuty, ale naszym tego dnia wyraźnie nie szło. Jakub Bieliński był szesnasty, Bartosz Smereczniak dwudziesty i dwudziesty drugi Jakub Żuraw. W kategorii Żak, dziewczęta i chłopcy byli klasyfikowani razem, mimo tego Kamila Pastuszek wyprzedziła kilku chłopców zajmując siódme i była najszybsza z dziewcząt a kolejny debiutant z naszej sekcji Dominik Zając dojechał na jedenastym miejscu. W kategorii junior młodszy Grzegorz Dobroń długo jechał trzeci, ale niestety został doścignięty tuż przed metą i ostatecznie zajął czwarte, tak nie lubiane przez sportowców miejsce. A.S.