Wyścig „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika” 2022, już za nami

W miniony weekend odbył się szosowy wyścig kolarski „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Po raz pierwszy rozgrywany był w formule dwudniowej. Na początek, tradycyjnie, w Nowicach,  kolarze ścigali się na nieco zmodyfikowanej trasie jazdy indywidualnej na czas, czyli specjalności naszego Mistrza. Natomiast w niedzielę odbył się wyścig ze startu wspólnego na kultowej pętli Jaworzyna Śląska- Czechy- Pastuchów- Piotrowice Świdnickie i powrót do Jaworzyny Śląskiej.

Wyniki poszczególnych startów znajdziecie pod linkami:

Ultimasport Live i Ultimasport Live

Łącznie, na malowniczych i świetnie przygotowanych  trasach Gminy Jaworzyna Śląska stawiło się 431 zawodników z 69 klubów sportowych z całej Polski i nie tylko. Startowała również  6 osobowa grupa reprezentantów Kataru, której trenerem jest Polak – Szymon Wasiak. Wyścig rozgrywany był w 26 kategoriach.

Każdy kto chciał spróbować swoich sił mógł się sprawdzić. Dużym powodzeniem cieszyły się wyścigi najmłodszych dzieci – poniżej 6 lat. Z kolei najstarszy zawodnik naszych zawodów, który był z nami w Nowicach i Jaworzynie Śląskiej, kończy w tym roku 88 wiosen !!! Wszystkiego dobrego Panie Alfredzie.

Na każdym kroku czuło się wspaniałą, rodzinną atmosferę. a jeżeli do tego dodamy przepyszne, swojskie potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Nowic, Bolesławic i Pastuchowa, a także Panią Grażynę i Jej ekipę,  to wszyscy mogli poczuć się jak w domu. Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji takich jak strzelanie z łuku, pokaz Zumby, występ zespołu „Kalina” z Kalna oraz strefa dmuchańców  i animacji dla najmłodszych. Nie zawiedli również przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Jaworzyna Śląska, którzy okrasili nasz wyścig swoimi pięknymi strojami z minionej epoki.

Oprócz zawodników, ich rodzin i kibiców na starcie zjawili się wspaniali Mistrzowie Kolarscy: Mieczysław Nowicki, Mieczysław Żelaznowski, Józef Gawliczek, Jan Gentemann, Edward Gleń, Józef Beker, Stanisław Weryk, Marek Zięba. Oczywiście nie mogło zabraknąć również Tadeusza Mytnika.

Oprócz wspaniałych kolarzy, nagrody zawodnikom wręczali: Wiceminister Klimatu i Środowiska – Ireneusz Zyska, Poseł na Sejm  Marcin Gwóźdź, Przedstawiciel Kancelarii Rady Ministrów Michała Dworczyka –  Artur Fiołek, prezes Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Vitoria”S.A., przedstawiciel Toyota Motor Manufacturing Poland Grzegorz Górski, Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, wice Burmistrz Justyna Chrebela, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Nazimek, radny powiatu świdnickiego Andrzej Zadziorski, Prezes Stowarzyszenia „Nowice-nasza wieś” Teresa Gawron.

W tym roku zawody odjęli swoim patronatem honorowym:

Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki , Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatu Świdnickiego oraz Grzegorz Grzegorzewicz – Burmistrz Jaworzyny Śląskiej.

Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom:

Ministerstwo Sportu i Turystyki, Gmina Jaworzyna Śląska, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „VICTORIA” S.A., Totalizator Sportowy „Lotto”, Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Bike Team, Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – producent wody mineralnej Staropolanka, Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej, Usługi Transportowe i Handel Marek Bereta i Zenon Bodurka, Obróbka Mechaniczna Elementów Metalowych „ULMECH” Urszula i Piotr Rafałko, Piekarnia Profit-Bis Anna i Jacek Wychowanek, JAKO Polska – Tomasz Mojsa, BIKE CENTER – Piotr Sułek, Piekarnia Bieżyńscy, Katarzyna Bielińśka, Maria Wnuk – sklep spożywczy w Nowicach,  Gizela i Janusz Nabielcowie, Wioletta i Daniel Klugowie, Piotr Zwaka – Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Szkło – Serwis z Gliwic, Kazimierz Bukszyński – Dom Handlowy z Łodzi, Marian Forma – przedsiębiorstwo FO – MAX Kielce, Restauracja „Magnolia-Rast” w Jaworzynie Śląskiej, VIP Cosmetics, MT Sport – Makasym Tatuśko.

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich osób, którzy zaangażowały się w organizację wyścigu ze Stowarzyszenia „Nowice – nasz wieś”, Gminy Jaworzyna Śląska, Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej. Szczególne podziękowania dla Pana Marka Werneckiego, Łukasza Czajkowskiego, Pawła Tonder, Jacka Bielińskiego, Jacka Sznabel, Robeta Ptaka, Pawła Hajduka i Grzegorza Soboczyńskiego.

Nad bezpieczeństwem na trasie wyścigu czuwali strażacy z OSP w Nowicach, Pastuchowie, Bolesławicach, Piotrowicach, Jaworzynie Śl. i  Pasiecznej oraz Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Jaworzyny Śląskiej.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział i wspaniałe chwile, które razem stworzyliśmy w ten weekend w Gminie Jaworzyna Śląska.