Nie ma pierwszej Victorii

W środę (15.09) swoje zaległe spotkanie z 1. kolejki Ligi Okręgowej rozegrali seniorzy Miejskiego Klubu Sportowego Karolina Jaworzyna Śląska.

Podopieczni Marcina Miśkiewicza podejmowali na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej Victorię Świebodzice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Gole dla naszej drużyny zdobyli Istelski oraz Ptak. Bramki dla Victori strzelili Borowiec oraz Kuźmiński.

MKS Karolina: Górski, Jaworski, Salamon, Gawryszewski, Bieniasz, Jagieła, Ptak, Krwaczyk, Kopacz, B. Tymcik, Istelski oraz Wojak, Putaj, Ignatowicz.

Victoria: Jaskółowski, Wroczyński, Błaszczak, Gandera, Wiśniewski, Borowiec, Martynoga, Michnicki, Szyszka, Grzesiak, Wujda oraz Wolniak, Kuźmiński.

Spotkanie od początku do końca było dosyć wyrównane. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Rzut wolny na 30 metrze wykonywał Daniel Borowiec, po uderzeniu futbolówki ta odbiła się od jednego z naszych zawodników stojących w murze i zmieniła kierunek lotu co zaskoczyło Bartosza Górskiego. Chwilę później wyrównał Ksawery Istelski, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Drugą połowę lepiej rozpoczął nasz zespół, który utrzymywał się przy piłce i w 52. minucie meczu wyszedł na prowadzenie po precyzyjnym strzale zza pola karnego Mateusza Ptaka. Radość naszej drużyny trwała zaledwie 8 minut. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Kuźmiński i silnym strzałem w długi róg pokonał naszego bramkarza. Przez ostatnie pół godziny gry trwała wymiana ciosów i oba zespoły przy odrobinie szczęścia mogły wyjść prowadzenie, ale brakowało precyzyjnego wykończenia lub ostatniego podania. Najlepszą sytuację w końcówce spotkania wypracował sobie Jagieła, ale niestety jego uderzenie z woleja minimalnie minęło bramkę Jaskółowskiego.

Po tym remisie MKS Karolina ma na swoim koncie 3 punkty (3 remisy i 2 porażki) i plasuje się na 13. lokacie w ligowej tabeli.