Sezon 2011/12 – mecze z Rawą Boleścin

Dzisiaj cofniemy się ponownie do sezonu 2011/2012 gdzie nasza pierwsza drużyna awansowała po wielu latach do Ligi Okręgowej.

Na inaugurację w sezonie 2011/2012 pod wodzą trenera Roberta Tymcika MKS Karolina Jaworzyna Śląska podejmowała w meczu wyjazdowym beniaminka A-klasy Rawę Boleścin. Mamy 14 sierpnia 2011 roku, niedziela godzina 11:00 oraz bardzo wysoką temperaturę.

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA MKS KAROLINA

Mecz nie rozpoczął się po myśli naszego zespołu, ponieważ już w 15. minucie spotkania naszego bramkarza (Mateusza Burdzego) strzałem z rzutu wolnego pokonuje Kamil Śliwa. Kilka minut później mieliśmy rzut karny do którego podszedł Marcin Krawczyk. Niestety nasz zawodnik uderza w środek bramki i bramkarz broni ten strzał. Po trzydziestu minutach gry mieliśmy 1:1. Bramkę dla MKS Karolina zdobył Mateusz Ptak. Tuż po przerwie podopieczni Roberta Tymicka prowadzą 2:1 po golu strzelonym przez Tomasza Krawczyka. w 65 minucie meczu gospodarze wyrównują za sprawą Dzidka. ostatnie 20 minut tego spotkania to ataki naszego zespołu. Niestety w tym dniu wyraźnie brakowało skuteczności. Aż do 93. minuty spotkania – rezerwowy w tym spotkaniu obecny trener seniorów Grzegorz Ignatowicz wykorzystuje długie podanie Marcina Krawczyka i nieporozumienie bramkarza z obrońcą Rawy i umieszcza piłkę w siatce. Chwilę później sędzia kończy to spotkanie. Nasz zespół po niesamowitych emocjach rozpoczyna sezon od zwycięstwa 3:2.

Skład MKS Karolina – M. Burdzy, A. Myśliński, P. Borys, P. Czykieta, M. Krawczyk, T. Krawczyk, M. Zdanowicz, M. Ptak, K. Rutkowski, K. Ratajczyk, Ł. Karpacz oraz D. Sionkowski, S. Skupniewicz, M. Sienkiewicz i G. Ignatowicz.

_____

W meczu rewanżowym, który został rozegrany w tym samym roku (20 listopada) podopieczni Roberta Tymicka już nie pozostawili złudzeń beniaminkowi A-klasy. Nasz zespół od pierwszych minut zaatakował na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej Rawę Boleścin. Po pierwszej części gry jaworzynianie prowadzili już 4:0. W drugiej połowie meczu MKS Karolina nadal szturmowała bramkę Rawy. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 10:0 dla MKS Karolina. W tym spotkaniu klasycznym hattrickiem popisał się Grzegorz Ignatowicz, który pokonał bramkarza gościu trzykrotnie w pierwszej odsłonie meczu, dwa gole zdobył Mateusz Ptak, a po jednym: Marcin Krawczyk, Łukasz Karpacz, Kamil Ratajczyk, Paweł Czykieta oraz Artur Zielonka.

Skład MKS Karolina: M. Burdzy, P. Czykieta, P. Borys, M. Krawczyk, T. Krawczyk, K. Ratajczyk, K. Rutkowski, Ł. Karpacz, M. Ptak, G. Ignatowicz, P. Jarzembowski oraz S. Skupniewicz, M. Wojcieszek, M. Bal, M. Zdanowicz i A. Zielonka.

Była to 16. kolejka A-klasy w sezonie 2011/2012. Był to przedostatni mecz w roku. W ostatnim spotkaniu w 2011 roku nasza drużyna podejmowała na wyjeździe Włókniarza Głuszycę gdzie zremisowała 1:1 (w pierwszym meczu w Jaworzynie Śląskie 3:2 na korzyść MKS Karoliny) i zakończyła 2011 rok na pierwszej pozycji w tabeli A-klasy bez przegranego meczu. Był to dopiero drugi remis w sezonie podopiecznych Roberta Tymcika.

info: własne

foto: jaworzynka.info/Sylwester Bartczak

Więcej zdjęć na stronie jaworzynka info: MKS Karolina – Rawa Boleścin, Włókniarz Głuszyca – MKS Karolina. 

___

ZOSTAŃ SPONSOREM MIEJSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA