Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski – Walim 25.08.2018 [FOTO]

25 sierpnia 2018 roku odbyły się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski w Walimiu. Wziął w nich udział zawodnik naszego klubu Jakub Bieliński. Na starcie pojawiło się 93 juniorów z całej Polski. Start był przy Sztolniach Walimskich RIESSE, a początek ciężkiego podjazdu wiódł od Walimia przez Sierpnicę w stronę Rzeczki. Cała runda liczyła 15 km, a kolarze mieli do przejechania 76 km. Trudne technicznie podjazdy i zjazdy były sprawdzianem dla młodych kolarzy. Kuba ostatecznie ukończył wyścig w drugiej połowie stawki. Najlepszym okazał się zawodnik z Warszawy Dominik Górak, drugi był Antoni Olszar z Gliwic. Na trzecim stopniu podium stanął zawodnik z Dolnego Śląska Kacper Półtorak (KS Deichmann Abus Mat Sobótka).

Miło nam poinformować, że w kategorii juniorek Mistrzynią GSMP została Paulina Pastuszek była zawodniczka naszego klubu, a obecnie trenująca w TKK „Pacific” Nestle Fitness.

W niedzielę 26.08.2018 roku Jakub wziął udział w kolejnej już 7 edycji Pucharu Strefy MTB Sudety. Tym razem trasa maratonu liczyła 53 km i wiodła malowniczymi górskimi ścieżkami wokół Pieszyc. Kuba pomimo zmęczenia po sobotnim wyścigu pokonał całą trasę. Dodatkowo musiał poradzić sobie z defektem roweru, ale udało mu się dojechać do mety na 2 miejscu w swojej kategorii wiekowej.