XII Memoriał Mariana Gołdyna i Zbigniewa Niżyńskiego MTB Oleszna. 13.08.2017. [FOTO]

Powrót do szkolenia od podstaw w kolarstwie górskim MTB daje coraz lepsze efekty w wynikach sportowych. Następne pokolenie jaworzyńskich kolarzy zdobywa doświadczenie startując w wyścigach terenowych. Prym wiedzie doświadczony i najdłuższy stażem Jakub Bieliński. W rozegranym kolejnym wyścigu MTB w Olesznej Kuba po bardzo efektywnej i taktycznej jeździe wygrał wyścig juniorów na dystansie 17 km. W kategorii chłopców 11-12 lat świetnie pojechał Andrzej Richtszajd zwyciężając na dystansie 4.5 km. Na tym samym dystansie Judyta Tonder zajęła drugie miejsce w kategorii żakinia. Dobrze też pojechali chłopcy w kategorii 7-8 lat  Oliwier Okarmus zajął trzecie miejsce a Tymoteusz Bałuk był ósmy. W najmłodszej kategorii dzieci przedszkolnych pierwsza była Zuzia Bałuk.

W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania i startu w XIII Grand Prix MTB Solidarności w Jaworzynie Śląskiej. Wyścig odbędzie się na stadionie. Zapisy od godziny 8.00.  Szczegóły imprezy w regulaminach:

2017-08-20 – Grand Prix MTB Solidarnosci – zawodnicy z licencja – Jaworzyna Slaska – regulamin

2017-08-20 – Grand Prix MTB Solidarnosci – zawodnicy niezrzeszeni – Jaworzyna Slaska – regulamin

Tekst: Antoni Szewczyk