Oświadczenie Zarządu MKS Karolina

OŚWIADCZENIE

Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” wyraża głębokie ubolewanie w związku z sytuacją zaistniałą przed spotkaniem Klasy Terenowej Młodzików, rozegranym w sobotę, 21 kwietnia br. w Jaworzynie Śląskiej.

Chcemy podkreślić, że sobotni incydent nie miał nic wspólnego z rywalizacją sportową drużyn MKS Karolina i KS Zjednoczonych Żarów. Był to efekt prywatnej sprzeczki pomiędzy niepełnoletnimi: mieszkańcem Jaworzyny, a zawodnikiem KS Zjednoczonych Żarów. Nie miał on nic wspólnego z odbywającym się równolegle wydarzeniem sportowym.

W naszej opinii informacje dotyczące powyższego incydentu, zamieszczone na oficjalnej stronie żarowskiego klubu sportowego są w dużej mierze subiektywne, przez co ich wydźwięk jest niezwykle krzywdzący dla naszej organizacji sportowej. W przedstawionym opisie brakuje przede wszystkim informacji o tym, że sprawca całego zdarzenia został ujęty przez pracownika MKS Karolina, który jest porządkowym na wszystkich wydarzeniach organizowanych przez nasz klub, zaś „materiały pirotechniczne”, których użycie w czasie meczu opisano na oficjalnej stronie KS Zjednoczeni Żarów nie zagroziły bezpieczeństwu żadnej z osób przebywających podczas meczu na obiekcie Stadionu Miejskiego, a arbiter spotkania w załączniku do protokołu z zawodów zapisał, iż były to petardy dźwiękowe, użyte poza terenem boiska oraz trybun. Odpowiedzialni pracownicy MKS Karolina zareagowali natychmiast i usunęli z obiektu sportowego niepełnoletnie osoby zakłócające spokój.

Zarząd MKS „Karolina” zdecydowanie potępia wszelkie przejawy agresji oraz akty wandalizmu, które towarzyszą niektórym wydarzeniom sportowym. Jednocześnie ubolewamy, że w wyniku karygodnego zachowania niepełnoletnich osób, które nie mają nic wspólnego z naszym klubem, ucierpiało piłkarskie widowisko.

Kultywowanie tradycji sporów i celebrowanie aktów przemocy z pewnością nie współgrają ze sportowymi celami, do jakich dążą nasze organizacje. Zwracamy się więc z apelem do działaczy, zawodników i kibiców KS Zjednoczeni Żarów, aby podejmować wspólne działania na rzecz propagowania pozytywnych zachowań oraz łagodzenia niepotrzebnych antagonizmów w lokalnym środowisku piłkarskim.

ZARZĄD

MKS KAROLINA