PODSUMOWANIE SEZONU SEKCJI KOLARSKIEJ MKS B&W KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA 02.12.2016.

20161202_181738W piątkowe popołudnie na stadionie miejskim odbyło się spotkanie podsumowujące sezon kolarski 2016. W spotkaniu z zawodnikami wziął udział Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, vice przewodniczący rady miejskiej Ireneusz Besser, sponsorzy, działacze klubu i rodzice. Przedstawiono liczne osiągnięcia i sukcesy sekcji kolarskiej w mijającym sezonie startowym. Zawodnicy startowali w trzydziestu ośmiu wyścigach w konkurencjach kolarstwa górskiego MTB, szosowego i przełajowego. Brali udział w rywalizacji Dolnośląskiego Związku Kolarskiego i  Polskiego Związku Kolarskiego, startując w Pucharach Polski i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, zdobywali punkty Polskiej Federacji Sportu Dzieci i Młodzieży. Klasy sportowe posiada dziesięciu zawodników. W Mistrzostwach Makroregionu i Województwa  zawodnicy zdobyli dziesięć medali: trzy złote, pięć srebrnych i dwa brązowe. W kadrze wojewódzkiej Dolnego Śląska były dwie zawodniczki. Największymi sukcesami indywidualnymi w tym sezonie w Chalangeu Szosowym Dolnośląskiego Związku Kolarskiego w kategorii juniorka młodsza było: pierwsze miejsce Sary Tonder, trzecie miejsce Pauliny Pastuszek i dziewiąte Kamili Pastuszek. W kategorii młodziczka dziewiąte miejsce zajęła Marta Kołodziejska. W kategorii junior młodszy ósme miejsce zajął Igor Beker. W Chalangeu MTB kolarstwa górskiego w kategorii juniorka młodsza: trzecie miejsce zajęła najbardziej wszechstronna Paulina Pastuszek, szóste Sara Tonder, ósme Kamila Pastuszek i dziesiąte Martyna Wojas. W kategorii junior młodszy na dziewiątym miejscu uplasował się Jakub Bieliński. W Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystąpiło czworo zawodników. Osiągnięte wyniki były możliwe dzięki dotacji i pomocy finansowej sponsorów: