Niezasłużona porażka młodzików [FOTO]

Pierwszej porażki w tym sezonie doznali młodzicy, którzy w meczu na szczycie przegrali w Strzegomiu 3-2. Do przerwy drużyna Jakuba Rosiaka remisowała 1-1. Z przebiegu gry to biało-niebiescy zasługiwali na komplet punktów ponieważ przez cały mecz przeważali i mieli optyczną przewagę.

Gospodarzy w 10 minucie wyprowadził na prowadzenie Oliwier Żmijewski. Sześć minut później Karolina wyrównała po strzale Michała Małeckiego i wynikiem 1-1 zakończyła się pierwsza część gry. Po zmianie stron to goście trafili jako pierwsi, ale arbiter po raz pierwszy wystąpił w roli głównej i bramki nie uznał ze względu na rzekome popychanie rywala w polu karnym przez gracza z Jaworzyny. Biało-niebiescy nie odpuszczali i w 41 minucie ponownie za sprawą Małeckiego wyszli na prowadzenie 1-2. Na 10 minut przed końcem przypadkowego gola samobójczego strzelił Bartosz Ptak (2-2). Arbiter przeszedł samego siebie w ostatniej minucie gry, kiedy nasz zawodnik wybijał piłkę z linii bramkowej a ten wskazał na środek boiska i gola uznał.

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy po rażącym błędzie sędziego i tym samym zapewnił tytuł mistrza jesieni drużynie ze Strzegomia. Przedstawiciele AKS Strzegom stwierdzili po meczu, że to właśnie zespół Jakuba Rosiaka był drużyną lepszą. Całej winy nie można zwalać na arbitra jednak sędziowie powinni pamiętać, że na boisku biegają młodzi zawodnicy, którzy podchodzą do gry (zwłaszcza w takich meczach) bardzo ambicjonalnie.

Skład MKS B&W Karolina: Chwałek, Charytanowicz, Dziadowiec, Kołodka, Małecki, Okarmus, Pająk, Ptak, Rachelski oraz Górski, Naskręt, Pierkowski, Richtszajd, Tokarczyk, Wiecheć.

Skład AKS Strzegom: Janus, Bednarek, Chęcik, Jaszowski, Kotlicki, Kowalski, Mieliwodzki, Oboza, Róg oraz Niemczyk, Rogoża, Sabiszewski, Wójtowicz, Wysocki, Żmijewski.