Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży MTB, Focus Górale na Start – Boguszów Gorce [Foto]

20160723_101329W dniach 23-24 lipca 2016r. w Boguszowie Gorcach odbyły się dwa wyścigi MTB.

Pierwszego dnia odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży MTB XCO do której zakwalifikowały się zawodniczki: Paulina Pastuszek i Sara Tonder. Zawodniczki Miejskiego Klubu Sportowego B&W „Karolina” uplasowały się w połowie mocnej stawki zawodniczek z całej Polski.

Paulina Pastuszek linie mety przejechała na jedenastym miejscu i tuż za nią na dwunastej pozycji przyjechała klubowa koleżanka Sara Tonder co w klasyfikacji wojewódzkiej dało Dolnemu Śląskowi pierwsze miejsce.

Ponadto w Pucharze MTB w kategorii dzieci 11-13 lat startowała Judyta Tonder  zajmując ósme miejsce.

20160724_120016Drugiego dnia na tej samej trasie odbył się wyścig zaliczany do Pucharu Polski MTB XCO oraz druga edycja Focus Górale na Start.

Jako pierwszy z naszych reprezentantów w kat. junior młodszy wystartował Jakub Bieliński. Po dobrej jeździe na pierwszych okrążeniach i defekcie roweru na przedostatnim okrążeniu udało się mu ukończyć wyścig na dwudziestym szóstym miejscu. Na nieco krótszym dystansie rywalizowały juniorki młodsze. Sara Tonder ukończyła wyścig na dobrym dziewiątym miejscu, Kamila Pastuszek na czternastym i na piętnastym Martyna Wojas.

Opracował: J. Bieliński