Gać zdecydowanie lepsza

W meczu siódmej kolejki Sport-Track IV ligi MKS Karolina przegrał na własnym stadionie z faworyzowaną Foto-Higieną Gać 0-4. Przyjezdni byli zespołem lepszym, co widać po wyniku i grze jaką zaprezentowali. W meczu nie brakowało kontrowersyjnych sytuacji, czerwonych i żółtych kartek.

Spotkanie mogło się rozpocząć doskonale dla gospodarzy. W 9 minucie sam na sam z Gąsiorowskim stanął Schmidt ale trafił prosto w golkipera gości. Kilka minut później górą był Wajdzik, który obronił uderzenie Wargina. W 17 minucie Wejerowski zagrał prostopadle do wspomnianego Wargina a ten wpadł w pole karne i po długim rogu od słupka umieścił futbolówkę w bramce. Gra w pierwszych 45 minutach była bardzo wyrównana nawet po tym jak ukarany czerwoną kartką został w 35 minucie Mateusz Mróz. Kilka sekund przed faulem Mateusza sędzia nie dopatrzył się ostrego przewinienia zawodnika gości o podobnej agresywności, co zapewne wzburzyło naszych graczy.
Druga połowa to przede wszystkim świetne otwarcie gości bramkami w 47 i 48 minucie. Autorem obu bramek był Łukasz Kucyniak, który wykończył dwa kontrataki Foto-Higieny. Po tym goście cofnęli się na swoją połowę i czekali na przechwyty a następnie wyprowadzali kontry. Po jednej z nich oraz faulu przed polem karnym do piłki podszedł Tarnov i z rzutu wolnego ustalił wynik meczu (69 min.). Do ciekawej sytuacji doszło przy stanie 0-3. Po zagraniu obrońcy gości w stronę własnego bramkarza, piłka zatrzymała się w polu karnym w kałuży. Na nią nabiegał Łukasz Piątek a wślizgiem interweniował Gąsiorowski. Sędzia Maj nie zauważył ewidentnego przewinienia bramkarza, który wyprostowaną nogą zaatakował naszego zawodnika. Bierną postawą wykazał się również sędzia liniowy.
Zwycięstwo Foto-Higieny nie podlegało wątpliwości. Sędziowanie zostawia jednak wiele do życzenia a nawet może wydawać się, że czasami było tendencyjne. Trójka nie radziła sobie nawet w prostych sytuacjach wskazania drużyny do wyrzutu z autu. Widoczny był brak komunikacji pomiędzy poszczególnymi arbitrami. Nagranie spotkania zostało przekazane trójce sędziowskiej. Miejmy nadzieję, że panowie obejrzą zawody i podejmą refleksję co do swoich decyzji.

Skład MKS Karolina: Wajdzik, Wilk, Szyszkazolta, Matwiejko, Schmidt (71′ Borowy), Tymcik, Mrózzolta, Pyda, Piątek, Drągzolta, Ptak (59′ Tatuśko) oraz Leletko, Czernicki, Rosiakzolta, Pawela.

Skład Foto-Higieny Gać: Gąsiorowski, Strójwąs, Krzyśków, Przytuła (54′ Grochowski), Mazur (73′ Orzechowski), Kucyniak (60′ Gancarczyk), Cieśla, Wejerowski (77′ Bomba), Przytułazolta, Wargin (65′ Musiał), Tarnov (70′ Barros) oraz Wolfinger.