Pewne zwycięstwo seniorów ze Skalnikiem [RELACJA]

IMGP1594W jedynym sobotnim meczu 14. kolejki klasy okręgowej seniorów MKS Karolina pokonał Skalnik Czarny Bór 4-0 po trzech bramkach Mateusza Ptaka oraz jednej Grzegorza Ignatowicza. Duet ten wykorzystał większość błędów popełnieniach przez defensywę przyjezdnych, co rzutowało na skuteczność naszej drużyny.

Sobotnie zwycięstwo było drugim z rzędu naszej drużyny. Warto pochwalić cały zespół, który przez całe spotkanie grał wysokim pressingiem. Pierwsze oznaki wyczerpania widać było w ostatnich kilku minutach pierwszej połowy, kiedy to goście przejęli inicjatywę i stworzyli kilka dogodnych dla siebie okazji podbramkowych. Druga połowa należała jednak do gospodarczy, którzy byli aktywni w ataku, rzadko tracili piłkę, wymieniali dużo podań i oddawali strzały z dystansu, a zawodnicy Skalnika byli dla nich tłem.

Przebieg meczu:
5 min. – żółta kartka dla R. Grzelaka za faul na Ptaku,
6 min. – Myśliński z niewygodnej pozycji strzela z 5 metrów głową prosto w ręce bramkarza,
14 min. – futbolówka odbija się przypadkowo od Myślińskiego przed polem karnym rywala, trafia pod nogi Ptaka, który strzela z woleja obok lewego słupka bramkarza Skalnika,
22 min. – GOL 1-0! Ptak dośrodkowuje z lewej strony prosto na głowę Ignatowicza, a ten z 7 metrów głową pokonuje pewnie bramkarza, strzelając w jego długi róg! Druga bramka „Gieny” i druga głową!
25 min. – długie podanie z kontry Ptaka w stronę Ignatowicza, ten drugi przegrywa rywalizację o piłkę w dogodnej sytuacji,
30 min. – krótkie rozegranie rzutu rożnego przez przyjezdnych, dośrodkowanie w pole, groźny strzał głową mija słupek bramki Wojcieszka,
31 min. – GOL 2-0! Ponownie duet Ptak – Ignatowicz! Ten drugi wyłożył piłkę „Ptaszkowi” na 5 metr, a on pewnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza!
33 min. – odpowiedź gości na drugą bramkę Karoliny. Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy po ziemi, nasi obrońcy mijają się z piłką, a z 5 metrów zawodnik gości strzela wysoko ponad bramką,
35 min. – Machowski schodzi z piłką do środka pola, uderza lewą nogą z 16 metrów minimalnie obok lewego słupka bramki Skalnika,
41 min. – żółta kartka dla Machowskiego za faul w pobliżu pola karnego,
42 min. – Kurzeja ukarany żółtą kartką za ciągnięcie rywala za koszulkę,
45 min. – zablokowany strzał Turzańskiego w polu karnym gości, piłka trafia pod nogi K. Fudali a ten strzela z 25 metrów nad poprzeczką.
45 min. – koniec I połowy.

46 min. – zmiana w przerwie. Wchodzi Kusio, schodzi Turzański,
47 min. – Ptak bardzo niecelnie w dogodnej sytuacji z 10 metrów,
49 min. – strzał z rzutu wolnego na naszą bramkę. Wojcieszek pewnie chwyta piłkę lecącą obok jego prawego słupka,
61 min. – GOL 3-0! Ignatowicz zagrywa piłkę między obrońców Skalnika do Ptaka w pole karne, który swobodnie przyjmuje piłkę i strzela obok bramkarza w jego długi róg! Jest 3-0!
64 min. – powinno być 4-0! Kusio zagrywa wysoką piłkę w pole karne, Ptak główkuje z 3 metrów, bramkarz instynktownie odbija piłkę pod nogi Gieny, który chcąc umieścić piłkę mocnym strzałem w bramce trafia w golkipera Skalnika.
65 min. – GOL 4-0! Ptak ponownie otrzymuje podanie od Ignatowicza i zdobywa już trzecią bramkę!
67 min. – D. Ptaszek trzymuje żółtą kartkę za faul na Kusiu,
76 min. – wchodzi Wudel, schodzi Krawczyk,
79 min. – Wudel oddaje strzał zza pola karnego, piłka przelatuje minimalnie obok bramki,
80 min. – schodzi Machowski, wchodzi Łucyk.
81 min. – mogło być 5-0. Ignatowicz wykłada piłkę Ptakowi na 11 metrze, ten jednak minimalnie myli się strzelając po ziemi.
87 min. – podwójna zmiana w naszym zespole. Schodzą: Ignatowicz i Ptak, wchodzą za nich: Zielonka i Slatan.
90 min. + 1 – Zielonka w stuprocentowej sytuacji strzela obok słupka.
90 min. + 1 – koniec meczu! Pokonujemy Skalnik 4-0!

MKS Karolina: Wojcieszek – Machowski (ż) (80 min. Łucyk), Durma, Kurzeja (ż), Krawczyk (76 min. Wudel) – Turzański (46 min. Kusio), Tymcik, Myśliński, Fudali – Ptak (87 min. Slatan), Ignatowicz (87 min. Zielonka)
Skalnik Czarny Bór: Wyszowski – Lipiński, Grzelak (ż), Ptaszek (ż), Poręba, Matusik, Bejnarowicz Z., Maliszewski J., Bejnarowicz R., Kois, Maliszewski A. oraz Lic