W sobotę zwyciężyli jedynie młodzicy

W sobotę, 10 maja na Stadionie Miejskim rozegrane zostały trzy spotkania. Swoje zmagania zwyciężyli jedynie młodzicy, natomiast seniorzy oraz juniorzy młodsi musieli uznać wyższość rywali.

Podopieczni Rafała Pierkowskiego wygrali z drużyną Unii Jaroszów 9:0. Pięć bramek dla naszego zespołu zdobył Arkadiusz Szkudlarski, dwie dołożył Piotr Cichocki, a po jednej Mateusz Polus oraz Dawid Krzystek. Wynik spotkania mógłby być nawet dwucyfrowy, jednak dwóch rzutów karnych nie wykorzystali kolejno Dawid Krzystek i Adrian Cichocki.

MKS Karolina – Unia Jaroszów 9:0

______

Następni na boisko wybiegli juniorzy młodsi. Pomimo wyraźnej przewagi fizycznej zawodników ze Strzegomia, gra podopiecznych Roberta Tymcika nie wyglądała najgorzej. Mecz był wyrównany, a drużyny naprzemiennie strzelały bramki dające prowadzenie, by chwilę później przeciwnicy wyrównywali. Taki obraz spotkania utrzymywał się do 60 min. spotkania i wyniku 4:4.  Niestety później strzelali jedynie rywale, tak że ustalili wynik spotkania na 4:6. Bramki dla zespołu  Jaworzyny Śląskiej strzelali: dwie Marcin Stolarz, po jednej Dawid Iwanowski oraz Rafał Łucyk.

Nasi zawodnicy kończyli spotkanie w dziesiątkę. Po dwóch żółtych kartkach i w konsekwencji wykluczeniu z gry boisko opuścił Kamil Kluska.

Spotkanie to nie miało jednak wpływu na układ tabeli, bowiem drużyna ze Strzegomia dołączyła do rozgrywek od rundy wiosennej, a jej mecze rozgrywane są bez punktów.

MKS Karolina – AKS Strzegom 4:6

______

Na koniec przed publicznością zgromadzoną na Stadionie Miejskim zaprezentowali się seniorzy MKS Karolina. Niestety musieli oni uznać wyższość zespołu ze Złotego Stoku, przegrywając 3:1.

IMGP2735Na prowadzenie pierwsza wyszła drużyna gości. Stało się to już w 16 minucie, a taki wynik utrzymał się do przerwy. Po przerwie i przeprowadzonych w niej zmianach, w 61 minucie po dobrym dograniu Grzegorza Furmankiewicza piłkę w bramce rywali umieścił Ireneusz Chrzanowski. Niestety niespełna kwadrans później bramkę strzelają zawodnicy ze Złotego Stoku, a chwilę później drugą żzółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Mateusz Wirchniański, osłabiając jaworzyńską drużynę.

Pomimo tego zawodnicy MKS Karolina nie poddawali się i byli bliscy kolejnego wyrównania, jednak Radosław Piech strzelając głową trafia w słupek. Do końca spotkania nie udało się już jednak wyrównać, a w doliczonym czasie gry drużyna Unii strzela kolejną bramkę, ustalając wynik spotkania na 1:3.

MKS Karolina – Unia Złoty Stok 1:3

Skład MKS Karolina: Leletko – Myśliński, Krzeczowski, Mojsa, Krupczak – Pieniążek M., Furmankiewicz, Tymcik D., Krzykalski – Piech, Ignatowicz oraz Chrzanowski, Borys, Wirchniański, Krawczyk M.