Wyśmienity sezon podopiecznych Antoniego Szewczyka

SONY DSCNiezwykle cieszą nas wyniki zawodniczek i zawodników sekcji kolarskiej Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina”. W minionym sezonie podopieczni Antoniego Szewczyka niemal z każdego wyścigu przywozili medale oraz puchary, a większość zawodników ukończyła sezon na dobrych i bardzo dobrych miejscach w Challenge’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego.

W klasyfikacji klubowej MTB MKS „Karolina” zajął 3 pozycję, ustępując miejsca Klubowi Kolarstwa Wałbrzych oraz UKS Centrum Nowa Ruda. W klasyfikacji drużynowej na szosie nasz Klub uplasował się natomiast na 5 pozycji.

SONY DSCSukcesy w klasyfikacji klubowej nie byłyby możliwe bez wspaniałych wyników indywidualnych naszych zawodniczek. W challenge’u na szosie w kategorii młodziczka 1 miejsce zajęła Paulina Pastuszek, a 2 miejsce Sara Tonder. Te same zawodniczki w MTB uplasowały się odpowiednio na 3 i 4 pozycji. Kamila Pastuszek była natomiast najlepsza w kategorii Żakiń zarówno na szosie jak i w MTB. W kategorii młodziczka na szosie 16 miejsce zajęła natomiast Maja Witkowska.

SONY DSCRównie dobrze radzili sobie nasi zawodnicy. Junior młodszy Grzegorz Dobroń w klasyfikacji MTB uplasował się na wysokim 2 miejsce, natomiast na szosie był 5. Z kolei Jakub Bieliński, startujący w kategorii młodzik zajął 5 miejsce w Challenge’u MTB (na szosie – 8 pozycja). W tej samej klasyfikacji (MTB) 10 miejsce zajął Bartosz Smereczniak (szosa – 15), Jakub Żuraw był 16 (szosa – 11), a Jakub Lisiecki 25 (szosa – 20). Patryk Ragan zajął z kolei 12 miejsce w Challenge’u MTB w kat. Junior młodszy, a na szosie był 27. Szymon Potoniec w kategorii Junior zajął 19 w klasyfikacji MTB, ale na szosie był już 9. Radosław Stempniak w kategorii Orlik na szosie był 18.

Szczegółowe wyniki Challenge’u DZKol dostępne TUTAJ.

ttsSukcesy sekcji kolarskiej jaworzyńskiego klubu są niezwykle istotne.  Autorami tych sukcesów są młodzi i niezwykle perspektywiczni zawodnicy. Wyniki naszych zawodników cieszą tym bardziej, że w przyszłym roku sekcja kolarska Miejskiego Klubu Sportowego obchodzić będzie 50-lecie swojego powstania.

Materiał TTS dot. sukcesów jaworzyńskich kolarzy do obejrzenia TUTAJ.