Dwa zwycięstwa po 3:1

karolina_szczawno_5W ten weekend swoje spotkania rozegrali juniorzy starsi oraz seniorzy Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” Jaworzyna Śląska.

W sobotę podopieczni Roberta Tymcika pokonali w meczu derbowym piłkarzy Gromu Witków 3:1 (1:0). Pierwszą bramkę w 27 minucie spotkania zdobył Paweł Krzak po wrzutce Mateusza Ptaka z rzutu rożnego. W drugiej części spotkania dwa gole dołożył Daniel Dąbrowski. Najpierw w 74 minucie po podaniu Ptaka nasz zawodnik w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w siatce. Drugą bramkę strzela w 81 minucie meczu po dograniu Krzaka. Witkowianie zdobywają bramkę w doliczonym czasie gry po strzale Marcina Cegielskiego.

Skład MKS: Wojcieszek – Czykieta, Charytanowicz, Krzeczowski (80’Bal), M.Krawczyk – Myśliński, Ptak, Kurzeja, T.Krawczyk – Dąbrowski (85’Zielonka), Krzak.

Skład Gromu: Kudłacz, Piech, M.Cegielski, Wichrański, Szuba (75′ M. Kujawa), Żołnierek (53′ Skolimowski), Rutkowski (75′ A. Kujawa ), Smutek, Ł. Cegielski (53′ Sz. Kloc), P. Kloc, Liszka.

W niedzielę kolejne ważne trzy punkty do swojego dorobku dopisali juniorzy starsi, którzy pokonali Nysę Kłodzko 3:1 (3:1). Pierwszą bramkę dla naszej drużyny zdobył Kamil Fudali, który uderzeniem z rzutu wolnego (ok. 40 metrów) zaskoczył bramkarza gości. Chwilę później kłodczanie wyrównali po strzale zza pola karnego. Na prowadzenie wyprowadził naszą drużynę Krystian Kukliński, który minął trzech rywali i pewnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi gości. Wynik spotkania ustalił Paweł Wysota, który wykorzystał sytuację sam na sam. W końcówce spotkania sędzia wyrzucił z boiska dwóch zawodników z Kłodzka oraz Kuklińskiego.

Skład MKS: Halik – Łucyk Mariusz, B. Fudali (58′ Marcin Łucyk), Zgórecki, D. Krawczyk – Bielat, Kusio, K. Fudali, Wudel – Wysota, Kukliński.

źródło: własne/mkskarolina.futbolowo.pl