Miasteczko ruchu drogowego oficjalnie otwarte

Mamy to 🚴
W sobotę 11 listopada nastąpiło oficjalne otwarcie placu manewrowego do nauki jazdy na rowerze. Na terenie stadionu miejskiego w Jaworzynie Śląskiej została także zamontowana stacja do napraw rowerów oraz miejsca ich postoju. Wszystko to w ramach projektu „Rowerem po zdrowie” realizowanym przez Miejski Klub Sportowy Karolina w Jaworzynie Śląskiej w ramach dotacji z Fundusz Toyoty „Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat”. Plac manewrowy powstał na starym boisku betonowym. Ma służyć lokalnej społeczności, przedszkolakom, w celu poznawania podstawowych zasad ruchu drogowego oraz uczniom szkół podstawowych, przygotowujących się do egzaminu na kartę rowerową. Projekt ma na celu również poprawę bezpieczeństwa na drogach i podniesienie świadomości o zagrożeniach podczas ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że zachęci także do większej aktywności na świeżym powietrzu mieszkańców gminy.
Na otwarciu obecni byli: przedstawiciel firmy Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. Pan Grzegorz Górski, Prezes Fundacji Edukacji Europejskiej Pan Grzegorz Kruszyński, Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz, Z-ca Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Pani Justyna Chrebela oraz Prezes Zarządu MKS Karolina Jaworzyna Śląska Rafał Kwiatkowski.
Fundusz Toyoty realizowany jest w partnerstwie z Fundacja Edukacji Europejskiej, która pełni funkcję koordynatora, Zespół Szkół Nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu, którego uczniowie na kierunku architektura krajobrazu w ramach zajęć praktycznych przygotowują koncepcje zagospodarowania przestrzeni dla projektów zgłoszonych do konkursu oraz Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach, którego uczniowie na kierunku informatyka pomagają w przygotowaniu koncepcji.
Dziękujemy Wszystkim osobą, zaangażowanym w realizację projektu.
Za zdjęcia dziękujemy DOBA.PL, Fundacja Edukacji Europejskiej.