Zwycięstwo na trudnym terenie

W sobotnie popołudnie wybraliśmy do Szczawna-Zdrój na mecz 11 kolejki A klasy z wymagającym MKS Szczawno-Zdrój. Spotkanie jednak od samego początku układało się po naszej myśli. Wysoko atakowaliśmy, długo utrzymywaliśmy się przy piłce, nie dawaliśmy okazji do rozwinięcia skrzydeł gospodarzom. Stworzyliśmy sobie kilka okazji do zdobycia bramek, z których wykorzystaliśmy dwie. W 43′, przy wysokim pressingu Kacpra Matwiejki, obrońca Szczawna popełnia błąd i traci piłkę na rzecz naszego zawodnika. „Bania” pomknął na bramkę rywali i w sytuacji sam na sam z bramkarzem , doskonale wypatrzył jeszcze dobrze ustawionego Karola Bohajczuka, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do pustej bramki. Dwie minuty później było już 0:2. Rzut wolny wykonywał Michał Rosiak, który mocno wrzucił piłkę na krótki słupek bramki strzeżonej przez Daniela Adamczyka. Futbolówkę przeciął Paweł Markowski i pięknym strzałem pokonał bramkarza. Na przerwę zeszliśmy prowadząc 0:2.
Po zmianie stron do głosy doszli gospodarze, którzy przeprowadzili kilka groźnych ataków. W 51′ grający trener, Błażej Gromniak, przy biernej postawie naszych obrońców, strzałem głową, pokonał Kubę Janasa. Strzelona bramka pozytywnie wpłynęła na zawodników MKS Szczawno-Zdrój , którzy jeszcze kilkukrotnie zagrozili naszej bramce. Spotkanie wyrównało się w pierwszym kwadransie drugiej odsłony. Jednak z biegiem czasu znów to Karolina zaczęła mocniej naciskać. Dodatkowo dobrze wprowadzili się „zmiennicy”, którzy dali nową jakość w grze. W tej odsłonie stworzyliśmy sobie kilka dobrych sytuacji, które powinniśmy zamienić na gole. W słupek trafił Rosiak, w poprzeczkę Borowy. Ten pierwszy poprawił się w 69′, kiedy to w pole karne zacentrował Matwiejko, a Michał wykorzystał błąd bramkarza i wpakował piłkę do bramki Szczawna.
Więcej bramek już w tym spotkaniu nie padło. Brawo drużyna 💪👏⚽️
O kilka słów poprosiliśmy Trenera Rosiaka:
„„Jestem zadowolony z wyniku choć strata bramki była zupełnie niepotrzebna. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu bardzo dobra, choć brakowało ostatniego podania i zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Byliśmy konkretni szybko odbieraliśmy piłkę i długo się przy niej utrzymywaliśmy. Na drugą polowe niestety nie wyszliśmy i daliśmy inicjatywę przeciwnikowi, musimy wyciągnąć wnioski i w przyszłości nie być minimalistami”.
MKS Szczawno-ZdrójMiejski Klub Sportowy Karolina w Jaworzynie Śląskiej 1:3 ( Karol Bohajczuk, Paweł Markowski, Michał Rosiak – Błażej Gromniak).