Porażka z faworytem w PP ⚽️🏆

Wczoraj rozegraliśmy spotkanie w II rundzie „Pucharu Tysiąca Drużyn”. Naszym przeciwnikiem była IV ligowa IgnerHome MKS Polonia-Stal Świdnica. Mecz rozpoczął się od ataków gości, lecz nasi też mieli swoje sytuacje. Już na samym początku oko w oko z bramkarzem gości, po błędzie obrońcy, stanął Michał Rosiak lecz jego strzał minimalnie minął światło bramki. W 18′, po ataku na golkipera przyjezdnych, boisko musiał opuścić Wiktor Dyś, którego zastąpił Kacper Jędras. Spotkanie toczyło się w szybkim tempie, akcje przenosiły się spod jednego pola karnego pod drugie. Żadna z drużyn nie mogła znaleźć sposobu na pokonanie , świetnie dysponowanych w tym dniu bramkarzy obu ekip. Gdy wydawało się że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, Polonia dostała rzut wolny, który skrzętnie wykorzystał Wojtek Sowa i to goście schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką.
Po zmianie stron goście mocniej przycisnęli i nie pozwalali nam na spokojne rozgrywanie piłki. W 62′ mieliśmy kontrowersyjną decyzję sędziego, który dopatrzył się zagrania ręką przez naszego obrońcę w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Chajewski i goście prowadzili już 0:2. W kolejnych minutach Polonia złapała wiatr w żagle i nieustępliwie, co rusz, atakowała bramkę strzeżoną przez Kubę Janasa. Karolina odpowiadała groźnymi kontrami, lecz brakowało ostatniego podania lub szybszej decyzji do oddania strzału w dogodnych sytuacjach. W 74′ po składnej akcji gości, Sowa strzela na 0:3, a dwie minuty później Orzechowski w sytuacji sam na sam na 0:4. Kropkę nad „i” postawił Chajewski, który w 85′ wykorzystał swoją okazję. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie. Licznie zgromadzeni kibice oglądali ciekawe, szybkie widowisko, które stworzyli piłkarze obu drużyn. Nasz młody skład pokazał się z dobrej strony na tle bardzo wymagającego rywala, zostawiając mnóstwo serducha i woli walki. Co warto podkreślić cały czas próbowaliśmy grać piłką, nawet przy wysokim i agresywnym pressingu rywali.
Mecz meczem, ale w tym dniu mieliśmy też inne ważne zadanie. Cały dochód ze sprzedaży biletów z tego spotkania został przekazany na leczenie Agata Salamon – wspólnie po zdrowe serduszko. Dzięki Wam uzbieraliśmy 1.260,00 zł ❤️, które już niedługo zasili konto Agatki 💓 JESTEŚCIE WIELCY 💓
Drużynie przeciwnej dziękujemy za spotkanie i życzymy powodzenia w lidze i kolejnych rundach PP 🤝
Skład MKS Karolina: Jakub Janas (78′ Wiktor Wiecheć), Norbert Piątek, Filip Nadybał, Mateusz Salamon, Sebastian Putaj, Wiktor Dyś (20′ Kacper Jędras), Oliwier Kruczek (82′ Mikołaj Januszewski), Michał Rosiak, Ksawier Okarmus (62′ Miłosz Hruszowiec), Kacper Matwiejko (75′ Paweł Budny), Oskar Wajdzik(60′ Szymon Borowy) – Maciej Król, Bartek Adamowicz, Oliwier Pająk.
Trener: Jakub Rosiak
Kierownik: Piotr Zaremba