Czarna sobota naszych drużyn piłkarskich

Niestety wszystkie nasze drużyny doznały porażek w swoich sobotnich meczach.

Jako pierwsi zagrali młodziki młodsze, który na swoje spotkanie udali się do Świdnicy. Na miejscowym OSiRze rywalizowali z dziewczęcą drużyną MKS Polonia Świdnica ŻAP. Zawodniczki, które biorą udział w tej lidze mogą być starsze o dwa lata od swoich przeciwników. Niestety te parametry fizyczne dały przewagę na boisku naszym rywalkom i to one wygrały 3:0.

MKS Polonia Świdnica ŻAP – MKS Karolina Jaworzyna Śląska – 3:0 ( Maja Geisler x 2, Maja Błaszczyk)

Skład MKS Karolina: Jaś Hendzel, Maciek Stelmach, Igor Gleń, Filip Kulczyk, Oli Kwiatkowski, Kacper Wardziak, Wojtek Pałeczka, Łukasz Charytanowicz, Kuba Kolasiński, Antek Stolarz, Michał Głogiewicz.

Juniorzy zagrali u siebie z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Po ciekawym meczu niestety zeszliśmy pokonani z placu gry 3:6.

MKS Karolina – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 3:6 ( Artur Dawid x 2, Bartek Karpiński – Krystian Worski x 2, Tomek Makowski, Alex Szymski, Antek Warchał, Łukasz Racieniewski)

Skład MKS Karolina: Dawid Głogiewicz, Dawid Sznabel, Jakub Hurman, Oliwier Marek, Mateusz Richtszajd, Wojtek Araszczuk, Bartek Karpiński, Artur Dawid, Szymon Tokarczyk, Alan Naskręt, Wiktor Młynarski – Miłosz Czekaj, Dawid Poręba, Kornelia Grandus, Oskar Chrebela, Damian Rzepecki,

Seniorzy podejmowali na własnym stadionie KS Polonię Bystrzyca Kłodzka. Mecz był szybki, ciekawy dla kibiców zgromadzonych na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Na prowadzenie jako pierwsi wyszli goście, którzy po składnej akcji i błędach w naszej obronie strzelili bramkę w 28′, po strzale Kamila Dymka. Wyrównał w drugiej połowie Bartek Tymcik, strzałem zza pola karnego w 79′. Niestety ostatni cios zadali goście, którzy wykorzystali szybki kontratak i po mocnym dośrodkowaniu w nasze pole karne i strzale głową Jakuba Mulskiego w 86′, zdobyli bramkę na wagę 3 punktów. Musimy tutaj dodać drobny błąd naszego bramkarza , który w pozostałych interwencjach spisywał się bez zarzutu. Jeszcze w ostatniej akcji meczu Ksawery Istelski oddał groźny strzał na bramkę rywali lecz piłka wylądowała na poprzeczce bramki Polonii. Po tym sędzia Szubart zakończył spotkanie. Trzeba tutaj dodać, że była walka i zaangażowanie do końca aby zmienić wynik na bardziej korzystny. Głowa do góry i gramy dalej.

MKS Karolina – KS Polonia Bystrzyca Kłodzka 1:2 ( Bartek Tymcik – Kamil Dymek, Jakub Mulski)

Skład MKS Karolina: Wojtek Grygoriew, Bartek Adamowicz, Mateusz Salamon, Łukasz jajko, Marcin Krawczyk, Bartek Tymcik, Jakub Sikora, Szymon Borowy, Ksawery Istelski, Sebastian Putaj, Krystian Jagieła – Damian Tymcik, Maciek Smaruj, Jakub Rosiak, Oliwier Pająk.