Górale na Start MTB – Wałbrzych. PP i EOOM na szosie – Gostyń. 6-7.05.2017. [FOTO]

W Parku Sobieskiego w Wałbrzychu odbyła się jubileuszowa XX edycja popularnych wyścigów cross country „Górale na Start” na rowerach górskich. W sobotę startowały dzieci i amatorzy bez licencji. Trasa była bardzo trudna technicznie i doszło na niej do kilku groźnych wywrotek. W kategorii chłopców 8-10 lat dwunaste miejsce zajął Oliwier Okarmus, a piętnaste Tymoteusz Bałuk. Był to pierwszy tak trudny wyścig dla najmłodszych zawodników naszej sekcji. W wyścigu dziewcząt 11-13 lat Judyta Tonder była dziewiąta.

W niedzielę startowali zawodnicy z licencją na jeszcze bardziej wymagającej trasie. Wyścigi odbyły się w międzynarodowej obsadzie. W kategorii  młodzików Hubert Borkowski był dwudziesty czwarty. Natomiast w wyścigu juniorów Jakub Bieliński dwudziesty siódmy.

Druga grupa zawodników startowała w Pucharze Polski i Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na szosie w Gostyniu. Kolejny dobry start zaliczył junior młodszy Igor Beker, który w jeździe indywidualnej na czas zajął dwudzieste szóste miejsce, a ze startu wspólnego dwudzieste dziewiąte. Trzeba nadmienić że w eliminacjach punktuje pierwsza sześćdziesiątka zawodników, a systematycznie startuje w nich około stu pięćdziesięciu zawodników.

Paulina Pastuszek w kategorii juniorka w jeździe indywidualnej na czas uplasowała się na dwudziestej czwartej pozycji, a ze starty wspólnego była na trzynastym miejscu. Junior Marcin Zarębski w jeździe na czas był sześćdziesiąty czwarty.

Tekst: Antoni Szewczyk

Foto: Paweł Tonder, Jacek Bieliński