Obchody 70-lecia klubu

W sobotni wieczór w sali przy budynku klubowym miała miejsce druga część obchodów 70-lecia MKS B&W Karolina. Zwieńczeniem uroczystości było odsłonięcie pamiątkowej tablicy dla wychowanka naszego klubu, medalisty olimpijskiego, mistrza świata w kolarstwie szosowym – Tadeusza Mytnika.

Zarząd Klubu przy okazji uroczystego spotkania złożył podziękowania instytucjom, firmom, które na co dzień wspierają MKS B&W Karolina. Wśród nich byli: Gmina Jaworzyna Śląska, Powiat Świdnicki, B&W Sp. z o.o., Zakłady Porcelany Stołowej Karolina Sp. z o.o., Restauracja Magnolia Rast, RENODEKO Krzysztof Humeniuk, Przedsiębiorstwo Wodno-Ściekowe Sp. z o.o., JAKO Sp. z o.o., Autocentrum Oliwka oraz Stowarzyszenie Nowice-Nasza Wieś.

Ponadto wręczono cztery odznaki dla zasłużonych na rzecz naszego klubu. Otrzymali je:

Tadeusz Kruszyński (pośmiertnie złotą odznakę, odznaczenie odebrał Marek Zawisza),

Zenon Krzemień (złotą odznakę),

Artur Nazimek (srebrna odznaka),

Andrzej Miszczak (brązowa odznaka i nagroda specjalna).

Na ręce prezesa Zarządu MKS B&W Karolina – Łukasza Czajkowskiego podziękowania za lata pracy na rzecz rozwoju sportu oraz uczestnictwa w zawodach w imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej złożył prezes DZPN i członek Zarządu PZPN Andrzej Padewski natomiast prezes OZPN Wałbrzych Dariusz Stachurski odznaczył Łukasza Nijandra oraz Emila Kutę Srebrnymi Odznakami Honorowymi OZPN w Wałbrzychu, a sam Klub specjalną Złotą Odznaką Honorową. Życzenia dla klubu złożył także Rafał Jurkowlaniec prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz w towarzystwie wiceburmistrza Marka Zawiszy i przewodniczącego Rady Gminy Artura Nazimka  gratulowali wspaniałego jubileuszu i zapewnili zgromadzonych o pełnym wsparciu dla działalności Zarządu i Klubu. Jako ostatni głos zabrali przedstawiciele Powiatu Świdnickiego: wicestarosta Zygmunt Worsa oraz przewodniczący Rady Powiatu – Krzysztof Sołtys, który występując w podwójnej roli, również jako dyrektor jaworzyńskiego Gimnazjum, podziękował za wielka pracę wychowawczą, jaką na co dzień realizuje jaworzyński Klub.

Na koniec wychowanek naszego klubu Tadeusz Mytnik odsłonił pamiątkową tablicę upamiętniającą jego osobę, która zawisła na fasadzie budynku klubowego. Po tym olimpijczyk podzielił się ze zgromadzonymi kilkoma anegdotami ze swojego sportowego życia. 

Poniżej fotografie z uroczystości:

Foto by Ł. Nijander