Sztab szkoleniowy

SZTAB SZKOLENIOWY SEKCJI KOLARSKIEJ:

Wiceprezes Zarządu: Jarosław Zarębski

Instruktor: Antoni Szewczyk kontakt

Kierownik Ekipy: Paweł Tonder

Kierowca: Jacek Bieliński

 

INSTRUKTOR:

Antoni Szewczyk, ur. 11.02.1959r. w Zabielu (dzisiejsze woj. podlaskie). Żona Lilianna, dzieci: Łukasz, Szymon i Kamila.

Niegdyś znakomity zawodnik, swoją sportową karierę rozpoczął w KLKS Kolno. W 1983 roku zamieszkał w Jaworzynie Śląskiej. W latach 1983-1987 czynny zawodnik KS KAROLINA, później trener grupy młodzików. Po odejściu ówczesnego pierwszego trenera Czesława Kaczmarczyka, objął posadę głównego szkoleniowca klubu. Ogólne uprawnienia instruktorskie otrzymał w roku 1988, specjalizację natomiast w 1997.

Później przyszedł czas Cyklosportu i kolarstwa górskiego w kategorii Masters. W tym okresie Trener zdobył 3 Mistrzostwa Polski, dwa w przełaju oraz jedno w jeździe indywidualnej na czas. Jest On również wielokrotnym Wicemistrzem Kraju w MTB. Sukcesy te Pan Antoni Szewczyk zdobył w barwach MKS Karolina.

Dziś ceniony na Dolnym Śląsku i w kraju szkoleniowiec, specjalizujący się w kolarstwie górskim. Trener dolnośląskiej kadry wojewódzkiej MTB. W chwili obecnej – jeden z najlepszych trenerów kolarstwa górskiego, autorytet dla wielu zarówno młodych, jak i doświadczonych zawodników.

OBOWIĄZKI INSTRUKTORA:

  1. szkolenie zawodników w zakresie kolarstwa,

  2. prowadzenie ewidencji obecności zawodników,

  3. współpraca w zakresie prowadzenia polityki transferowej,

  4. opiniowanie potrzeb zakupu sprzętu sportowego,

  5. zabezpieczanie treningów,

  6. nadzór nad wykorzystywanym sprzętem sportowym,

  7. zabezpieczanie pierwszej pomocy medycznej w trakcie zajęć, w zakresie posiadanych uprawnień, oraz wezwanie profesjonalnej pomocy medycznej,

  8. zaopatrzenie drużyny w niezbędny sprzęt medyczny, spożywczy, sportowy, udostępniony przez Miejski Klub Sportowy „Karolina”,

  9. utrzymywanie kontaktu z opiekunami prawnymi zawodników.