III Seria Pucharu Polski – Strzelce Krajeńskie 10-11.06.2016 [FOTO]

W Strzelcach Krajeńskich rozegrany został Ogólnopolski wyścig o Puchar Burmistrza Strzelc Krajeńskich w kolarstwie szosowym. Dla juniorów młodszych była to także eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

received_501826256693794

W piątek rozegrana została jazda indywidualna na czas w Dobiegniewie na dystansie 10 km. Sara Tonder z czasem 16:46,31 zajęła szóste miejsce, Paulina Pastuszek z czasem 17:33,52 zajęła trzynaste miejsce i Kamila Pastuszek zajęła osiemnaste miejsce z czasem 18:14,13. Jedyny startujący z naszych zawodników Marcin Zarębski z czasem 15:13,04 uplasował się na trzydziestej dziewiątej pozycji.

DSC_0211Kolejnego dnia w Strzelcach Krajeńskich odbył się wyścig ze startu wspólnego. Juniorka młodsza miała do pokonania 42 km na trudnej i wymagającej trasie z odcinkami brukowymi. O krok od miejsca na podium była Sara, która zajęła czwarte miejsce, tracąc szansę na zwycięstwo z powodu poluzowania się zacisku przedniego koła. Tym razem to Paulina była szósta a Kamila dziewiąta. Marcinowi z powodu kraksy i uszkodzenia roweru nie udało się ukończyć wyścigu.

Po udanych startach w Pucharach Polski juniorki młodsze, kolarki MKS B&W „Karolina” praktycznie wywalczyły awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym.

Opracował: A. Szewczyk, J. Bieliński