Horror w Tuszynie! Seniorzy ponownie na trzecim miejscu! IV liga w Jaworzynie!

Niesamowity przebieg miało spotkanie przedostatniej kolejki klasy okręgowej pomiędzy Victorią Tuszyn a MKS B&W Karolina. Jeszcze na trzy minuty przed końcem spotkania Biało-niebiescy przegrywali 1-0. Losy meczu i awansu do IV ligi przypieczętowały gole Salamona i Ignatowicza!

Po 15 minutach nasi zawodnicy przegrywali 1-0 po fatalnym błędzie w obronie i trafieniu Kossakowskiego. Pomimo dwóch dogodnych okazji na strzelenie bramki oraz słupka schodzili do szatni po pierwszej części gry jako pokonani. W drugiej połowie gospodarze mogli podwyższyć wynik z rzutu karnego, ale kapitalną interwencją popisał się Wajdzik. To wydarzenie boiskowe odmieniło tok meczu. W 90 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Ptaka na bramkę zamienił Salamon a dwie minuty później Ignatowicz po podaniu Borowego położył bramkarza na ziemię, minął go i umieścił piłkę w siatce. Korzystny wynik ze Świebodzic, gdzie gospodarze wygrali z LKS Bystrzyca 2-1 oznaczał, że od nowego sezonu Karolina zagra w nowej czwartej lidze!

Skład MKS B&W Karolina: Wajdzik, Borowy, Salamon (ż), M. Rosiak, D. Tymcik (60′ Janiszewski), J. Rosiak, Ptak (ż), B. Tymcik (55′ Adamowicz), Ignatowicz, Tatuśko, Schmidt oraz Leletko, Marmajewski, Mrowiec.

Skład Victorii Tuszyn: Kowalski, Błaszczyk (ż), Bohajczuk (ż) (78′ Cwenar), Ciemski (35′ Rakoczy), Gawryszewski, Grzywiński (84′ Korbecki(ż)), Kaja, Kossakowski, Kuśmierek, Podleśny, Śliżewski (59′ Marczak) oraz Słonecki.

Wyniki 29 kolejki klasy okręgowej
Tabela

Zawodnikom oraz całemu sztabowi szkoleniowemu kibice MKS Karolina składają serdeczne podziękowania za awans, grę i emocje w przedostatnim meczu sezonu! DZIĘKUJEMY!

O godzinie 12:00 swoje spotkanie rozpoczęli w Jaroszowie juniorzy, którzy podejmowali tamtejszą Unię. W 17 minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą Adamowicza ale na minutę przed przerwą gospodarze wyrównali po strzale Pindrala. Po zmianie stron Karolina w ciągu dziesięciu minut trafiła trzykrotnie do bramki rywala, co ostatecznie ustawiło przebieg i wynik rozgrywki. Trafiali wówczas: Malina (48 min.), Hołyszewski (55 min.), Górka (68 min.). Siedem minut później Unia zdobyła swoją drugą bramkę (Warych), na co szybko odpowiedział Wudel w 68 minucie. Strzelanie w tym meczu zakończył gol Kozakiewicza z 71 minuty i tym samym juniorzy zapewnili sobie trzecie miejsce w tabeli klasy okręgowej sezonu 2015/16.

Skład MKS B&W Karolina: Chrzan, Adamowicz (45′ Malina), Besser, Drozdek (45′ Wudel), Dukat, Górka, Hołyszewski, Kluska, Łucyk, Sądel, Więcław.

Skład Unii Jaroszów: G. Warych, Bontal, Kaliciak, Kozakiewicz, Miłek, Pindral, D. Puchalski, K. Puchalski (66′ Głód), Szymkiewicz, Tekiela (33′ Bekar), T. Warych.

Wyniki 29 kolejki klasy okręgowej juniora
Tabela

Istnym pogromem zakończył się mecz trampkarzy, którzy również w Jaroszowie, przed meczem juniorów, podejmowali Unię. Wynik 1-12 to najwyższe zwycięstwo Biało-niebieskich w tym sezonie. Do bramki rywala trafiali: Szkudlarski (siedmiokrotnie!), A. Cichocki (dwukrotnie), Drozdek, Gryzgot, Rachelski (po jednej).

Skład MKS B&W Karolina: Nalichowski, A. Cichocki, P. Cichocki, Drozdek, Gryzgot, Łukomski, Putaj, Rachelski, Szkudlarski, Zając.

Skład Unii Jaroszów: Nowak, Bohonos, B. Głód, J. Głód, Markowski, Puchalski, Radosz, Smyda, Stępień, Struszka, Wićko oraz Maicki, Matuszak.