Grad bramek w meczu seniorów. Komplet sobotnich zwycięstw! [AKTUALIZACJA]

pilkaPiłkarze MKS B&W Karolina sobotnie popołudnie mogą zaliczyć do udanych. Młodzicy, trampkarze oraz seniorzy zdobyli w swoich meczach komplety punktów. Ci ostatni po zafundowaniu kibicom nie lada emocji oraz gradu bramek pokonali Polonię Bystrzyca Kłodzka-4. Cztery gole dla Biało-niebieskich zdobył Grzegorz Ignatowicz natomiast jedno trafienie na swoim koncie zapisał Mateusz Ptak.

Pierwsza połowa absolutnie nie zapowiadała strzeleckiej kanonady. Karolinie brakowało dokładności w rozegraniu piłki w polu lub przed polem karnym rywala. Pierwszą sytuację, pomimo aktywności zawodników z Jaworzyny, mięli przyjezdni. Strzał z 16 metrów w piątej minucie dobrze odbił Leletko. Później po wielu dośrodkowaniach w pole karne Polonii Ignatowicz nie potrafił skierować futbolówki do bramki gości. Nieoczekiwanie na minutę przed końcem pierwszej części gry Radosław Macura wyprowadził gości na prowadzenie po strzale skierowanym nad naszym bramkarzem. Minutę później „Giena” trafił po raz pierwszy mierzonym strzałem, tuż obok słupka. Pierwsza część gry zakończyła się remisem 1-1.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli gospodarzy. Michał Rosiak po dryblingu z lewej strony dośrodkował wprost na głowę Ignatowicza, który szczupakiem umieścił piłkę w siatce. Radość naszych zawodników trwała tylko pięć minut. Po nieporozumieniu między Borowym a Leletką padła bramka na 2-2. Wydawało się, że dwie kolejne bramki autorstwa Ptaka i ponownie Ignatowicza uspokoją grę. Jednak wymiana ciosów trwała nadal. Martwi słaba gra w obronie naszego zespołu, zwłaszcza w drugiej połowie. Wydaje się, że zabrakło również koncentracji w pewnych momentach. Oby to nie był zły prognostyk przed wtorkowym meczem przeciwko rezerwom Polonii Świdnica.

5-4 Mateusz Grudzień (90 min.)

MKS B&W Karolina: Leletko – Borowy, Mrowiec, Salamon, M. Rosiak – Tatuśko (ż) (90′ Adamowicz), Mróz, Ptak, J. Rosiak (62′ D. Tymcik) – Schmidt, Ignatowicz (ż) oraz Marmajewski, Wajdzik, Więcław, Idziak
Polonia Bystrzyca: Świszcz – Cichoń, Mateusz Grudzień, Michał Grudzień, Macura, Mikołajczyk, D. Pasternak, K. Pasternak, Salitra (78′ Duplaga), Wojtyła (ż), Zaleski oraz Włodarczyk, Forkasiewicz, Woźniak.

Wyniki 22 kolejki
Tabela klasy O

Przed seniorami swój mecz na boisku przy ulicy Sportowej rozgrywali trampkarze, którzy rywalizowali z rówieśnikami Goli Świdnickiej. Podopieczni Rafała Pierkowskiego pokonali pewnie rywala 5-0. Dwie bramki zdobył Dawid Krzystek oraz po jednej: Arkadiusz Szkudlarski oraz Bartosz Hurman. Jedno trafienie sędzia zaliczył jako samobójcze.

MKS B&W Karolina: Nalichowski, Anioł, Drozdek, Gryzgot, Hurman, Krzystek, Łukomski, Pijanowski, Rachelski, Szkudlarski, Zając oraz Cichocki, Pająk, Putaj.

Wyniki klasy terenowej trampkarza
Tabela

Udany dzień mięli również młodzicy, którzy pokonali drugą drużynę AKS Strzegom 2-0. Bramki dla Biało-niebieskich zdobyli: Patryk Rzepecki w dziewiątej oraz Oliwier Pająk w 43 minucie. Trzy punkty cieszą tym bardziej, że strzegomianie są wiceliderem rozgrywek klasy terenowej młodzika.

MKS B&W Karolina: Chwałek, Cichocki, Janes, Kołodka, Kraszkiewicz, Małecki, Naskręt, Pająk, Pierkowski, Ptak, Rachelski oraz Rzepecki, Siwek.