Szósta kolejka klasy okręgowej. Victoria liderem!

2732b

Tydzień temu to klub z Bystrzycy był głównym tematem wiodącym artykułu poświęconego statystkom, głównie dzięki świetnej skuteczności. Stratę punktów w niedzielę w ważnym meczu z Golą Świdnicką natychmiast wykorzystała Victoria Świebodzice, która po zwycięstwie z Unią Bardo objęła prowadzenie w tabeli.  Zmiany zaszły również w czołówce klasyfikacji strzelców. Szczegóły poniżej.

To już drugi raz z rzędu w Bystrzycy pada najwięcej bramek. Widzowie obejrzeli tam w niedzielne popołudnie aż sześć goli okraszonych nieprzeciętnymi emocjami w końcówce oraz dramaturgią. W tym pojedynku padła najszybciej strzelona bramka kolejki – w 8 minucie po strzale Jarosława Laty oraz jedyny gol tej kolejki w doliczonym czasie gry autorstwa Łukasza Somali, który uratował gospodarzom punkt do ligowej tabeli. Cały mecz miał dramatyczny przebieg a w centralnym punkcie również zwrot akcji ponieważ to goście po pierwszej połowie prowadzili aż 0-3. Po przerwie gospodarze obudzili się i dzięki dwóm trafieniom Sajdaka oraz wspomnianym Somali zdołali zdobyć punkt. Warto podkreślić, iż od 49 minuty goście grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Łukasza Szuby. Zwycięstwo Victorii, Zamka, Polonii II oraz Karoliny oznaczało „spłaszczenie” punktowe w górnej części tabeli. W całej szóstej serii gier padło 29 bramek (drugi najgorszy wynik w tym sezonie), co daje średnią 3,62 bramki na mecz. Strzelcami kolejki zostali dzięki dwóm trafieniom: Konrad Sajdak (LKS Bystrzyca), Jarosław Lato (Gola Świdnicka), Mateusz Mróz (MKS Karolina) oraz Łukasz Kot (Polonia II Świdnica).

Pod względem żółtych kartek szósta kolejka klasy okręgowej była rekordowa. Sędziowie pokazali aż 42 żółte (to o dwa więcej niż w rekordowej dotychczas czwartej kolejce) oraz trzy czerwone kartoniki. Dwie z trzech powędrowały do zawodników Polonii Bystrzyca Kłodzka – Huberta Świszcza oraz Daniela Potrząsaja. Ten drugi otrzymał dwie żółte kartki w ciągu dwóch minut (55 i 56 minuta) i musiał opuścić plac gry. Najwięcej żółtych kartek (osiem) sędziowie pokazali w meczach: Karoliny z Nysą (2-6) oraz Victorii z Bardem (3-5). Sędzia meczu Zamek Kamieniec – Skalnik Czarny Bór w ogóle nie sięgnął do kieszeni, aby ukarać jakiegokolwiek zawodnika tego meczu karą indywidualną. Taka sytuacja ostatni raz miała miejsce w drugiej kolejce w pojedynku Gromu Witków z Sudetami Dziećmorowice.

——————————————————————————————————–

Poniżej wykres strzelonych bramek przez wszystkie zespoły w ramach VI kolejki:

2732b

Gołym okiem widać, że praktycznie wszystkie mecze tej kolejki rozstrzygały się nie tylko w drugich połowach, co w końcowych ich minutach. W pierwszych częściach gry padło tylko 7 bramek, co stanowi zaledwie 24% wszystkich z weekendu.

Poniżej klasyfikacja strzelców klasy okręgowej po zakończonej szóstej kolejce gier:

9 – Konrad Sajdak (LKS Bystrzyca),

7 – Grzegorz Ignatowicz (MKS Karolina), Jarosław Lato (Gola Świdnicka),

6 – Łukasz Idzi (Bardo), Alex Vinicius Radke Silva (Zamek Kamieniec), Piotr Osiecki (Sudety),

4 – Piotr Kałoń (Zdrój Jedlina), Krzysztof Pietrzykowski (Bardo), Grzegorz Fedorowicz (Gola Świdnicka), Arkadiusz Felich (Grom), Marek Podleśny (Victoria Tuszyn),

3 – Mateusz Badeński (Sudety), Łukasz Piątek (Skalnik), Mateusz Hajłasz (Iskra Jaszkowa), Łukasz Samiec (Zdrój Jedlina), Tomasz Borgoń (Świebodzice), Dawid Gołdyn (Unia Złoty Stok), Andrzej Wiszowaty (Bardo), Rafał Lipiński (Skalnik), Michał Mika (Polonia II), Maciej Madziała (Gola Świdnicka), Rafał Ludwik (LKS Bystrzyca), Kamil Sienkiewicz (Zamek Kamieniec), Bartłomiej Cebula (Unia Złoty Stok),

2 – Artur Słapek (Świebodzice), Damian Baran (Sudety), Robert Herdy (Bardo), Radosław Wandzel (Bardo), Daniel Pietrzak (Bardo), Dawid Chamerski (Zamek Kamieniec), Michał Morawski (Polonia II), Kamil Drąg (Świebodzice), Wojciech Błażyński (Świebodzice), Mateusz Badeński (Sudety), Jakub Smutek (Grom), Tomasz Zieliński (Unia Bardo), Kamil Kmieciak (Świebodzice), Mateusz Grudzień (Polonia Bystrzyca Kł.), Tomasz Pierzchalski (Nysa), Wojciech Szewczyk (LKS Bystrzyca), Krzysztof Szewczyk (LKS Bystrzyca), Łukasz Somala (LKS Bystrzyca), Łukasz Kot (Polonia II), Jarosław Piątek (Zdrój Jedlina), Piotr Burczak (Zamek Kamieniec), Karol Bohajczuk (Victoria Tuszyn), Tomasz Garbacz (Victoria Tuszyn), Mateusz Bień (Unia Złoty Stok), Mateusz Mróz (MKS KAROLINA),

1 – Michał Korbecki (Victoria Tuszyn), Paweł Cebulski (Nysa), Radosław Macura (Nysa), Dariusz Filipczak (Polonia II), Łukasz Owczarek (Bardo), Paweł Świerzawski (Bardo), Bartosz Bucki (Grom), Adrian Skolimowski (Grom), Tomasz Żołnierek (Grom), Konrad Kossakowski (Victoria Tuszyn), Kamil Młocek (Gola Świdnicka), Łukasz Żygadło (LKS Bystrzyca), Hubert Śliwiński (Iskra Jaszkowa), Wojciech Woś (Iskra Jaszkowa), Wojciech Białek (Unia Złoty Stok), Rafał Wilk (Gola Świdnicka), Michał Bartkowiak (Zdrój Jedlina), Grzegorz Szczudłowski (Iskra Jaszkowa), Mateusz Salamon (MKS KAROLINA), Michał Stopa (Iskra Jaszkowa), Jarosław Drobek (Iskra Jaszkowa), Rafał Anioł (Gola Świdnicka), Patryk Winczakiewicz (Polonia Bystrzyca Kł.), Rafał Luber (Polonia II), Wojciech Szuba (Polonia II), Bartłomiej Chodurek (Grom), Szymon Markowski (Unia Złoty Stok), Paweł Zyl (Świebodzice), Marcin Gawlik (Świebodzice), Marcin Traczykowski (Świebodzice), Marcin Bałut (Świebodzice), Mateusz Piskorski (Polonia II), Robert Dymek (Polonia Bystrzyca Kł.), Mateusz Kubowicz (Zdrój Jedlina), Łukasz Schmidt (MKS KAROLINA), Mateusz Ptak (MKS KAROLINA), Maciej Turzański (Gola), Szymon Kloc (Grom), Michał Szewczyk (LKS Bystrzyca), Dawid Ciupider (Nysa), Dariusz Bugajski (Iskra Jaszkowa), Mariusz Lasota (Iskra Jaszkowa), Mateusz Uroda (Iskra Jaszkowa), Bartosz Chabrowski (Zdrój Jedlina), Damian Węglarz (Zamek Kamieniec), Paweł Kobrzak (Zamek Kamieniec), Kacper Niemczyk (Victoria Świebodzice), Paweł Radożycki (Unia Złoty Stok)