Dublet Mroza i trzy punkty seniorów [AKTUALIZACJA]

20150826_181921Po dwóch porażkach z rzędu (w poprzedniej kolejce z Golą Świdnicką oraz w PP z juniorami Polonii) nasi seniorzy wreszcie przełamali się dzięki wygranej 2-1 z Nysą Kłodzko. Obie bramki dla naszego zespołu strzelił Mateusz Mróz.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Oba zespoły nie porywały swoją grą i kibice przy ulicy Sportowej oglądali co najmniej średnie widowisko. Wszystko zmieniło się po gwizdku wznawiającym grę po przerwie. Już w 46 minucie Mateusz Mróz wpisał się na listę strzelców i było 1-0. Dwie minuty później goście odpowiedzieli bramką Dawida Ciupidera. W 54 minucie po strzale z rzutu karnego wynik ustalił Mróz, dla którego były to pierwsze trafienia w tym sezonie.

Cieszą trzy punkty podopiecznych Tomasza Idziaka, którzy fatalnie wypadli tydzień temu w pojedynku z Golą Świdnicką, gdzie przegrali aż 5-2. Cenne zwycięstwo pozwala nadal utrzymać kontakt z czołówką tabeli. Po remisie LKS Bystrzycy to Victoria Świebodzice będzie samodzielnym liderem, przynajmniej do następnej serii gier.

Skład MKS Karolina: Grygoriew – Salamon, Idziak, T. Krawczyk, Tymcik, Rosiak (69 min. Myśliński), Ptak, Schmidt (90 min. Klag), Borowy, Mróz, Ignatowicz oraz Wojcieszek.

Skład Nysy Kłodzko: Borkowski – Bońkowski, Cebulski (56 min. Macura), Ciupider, Fedorec (21 min. Słomka), Horka, Milewski (67 min. Zimny), Pierzchalski, Sadliński, Skarbiński, Syper oraz Brzeziński, Szwaja.