Porażka w PP, juniorzy górą w Bielawie.

20150826_181921Środowe rozgrywki piłkarskie w wykonaniu naszych zespołów zakończyły się mieszanymi odczuciami. Seniorzy nie podołali występującym w Lidze Dolnośląskiej Juniora drużynie Polonii Świdnica natomiast juniorzy wygrali na trudnym terenie – w Bielawie z tamtejszą Bielawianką 2-5 w ramach rozgrywek klasy okręgowej.

Podopieczni Tomasza Idziaka wystąpili praktycznie w optymalnym składzie i pomimo tego nie zdołali awansować do kolejnej rundy Pucharu Polski pomimo tego, że byli faworytem środowego pojedynku. To druga porażka seniorów z rzędu licząc weekendową klęskę w Goli Świdnickiej. Bramki dla gospodarzy strzelili: Kotowicz (w 44 minucie) i Maruszak (w 90 minucie).

Skład MKS Karolina: Wojcieszek (45 min. Leletko), Myśliński, T. Krawczyk, Salamon, Idziak, Tymcik (ż), Schmidt (73 min. Klag), Mróz, Ignatowicz (ż), Rosiak, Borowy.

Skład Polonii (LDJ):  Wiciak, Tuziński, Szczepaniuk, Klemiński, Kochman, Mazanka, Kusio (61 min. Olipra), Łuszkiewicz (88 min. Hołyszewski), Kotowicz (64 min. Maruszak), Jagieła (85 min. Zalewski), Świątoniewski (81 min. Dukat)

————————————-

O niebo lepiej spisali się wczoraj juniorzy. Mecz świetnie rozpoczęli Biało-Niebiescy, którzy od 5 minuty po bramce Bartosza Adamowicza objęli prowadzenie. Gospodarze wykorzystali swoje sytuacje i po bramkach w 18, 28 i 44 minucie prowadzili już 3-1. Takim też wynikiem zakończyło się pierwsze 45 minut. Druga połowa należała jednak tylko do podopiecznych Grzegorza Ignatowicza. Trzy bramki Jakuba Kluski (52, 68, 71 minuta) oraz jedna Adamowicza dały komplet punktów przyjezdnym i ostateczne zwycięstwo 3-5.

Skład MKS Karolina: Malina, Adamowicz, Besser, Jacek, Janiszewski, Kluska, M. Kurzeja, Łucyk (ż), Szukalski, B. Tymcik (ż), Wudel oraz Drozdek, Talkiewicz, Mrozek, Więcław.

Skład Bielawianki Bielawa: Pajda, Bajak, Bejer, Brzozowski, Chmielewski (69 min. Słomian), Denysiak (ż+ż=cz), Malinowski (86 min. Kossowski), Najwer (77 min. Dyszkiewicz), Paszkowski (ż) (75 min. Dubas), Peno (ż+ż=cz), Purzycki (55 min. Woźny).

Źródło: laczynaspilka.pl / poloniastal.swidnica.pl