Festiwal nieskuteczności. Remis z Jedliną. [RELACJA]

2732bW zaległym meczu I kolejki klasy okręgowej seniorzy Miejskiego Klubu Sportowego Karolina zremisowali ze Zdrojem Jedlina Zdrój 0-0. Przybyłych na stadion przy ulicy Sportowej kibiców raziła nieskuteczność Biało-Niebieskich.

Spotkanie rozpoczęło się od aktywnej gry w ataku podopiecznych Tomasza Idziaka. W 5 minucie Ignatowicz przedłużył wrzutkę z autu głową na długi słupek, gdzie Janiszewskiemu minimalnie zabrakło, aby sięgnąć piłkę. W dalszej części gry Biało-Niebiescy wieloma wrzutkami w pole karne gości szukali Ignatowicza, Janiszewskiego lub Borowego. W 18 minucie Ptak strzelił niecelnie z 20 metrów na bramkę Zdroju a w odpowiedzi Kraus dwie minuty później wpadł z piłką w pole karne, oddał strzał, z którego obroną poradził sobie Wojcieszek. W 33 minucie Ignatowicz oddał minimalnie niecelny strzał z woleja (16 metr) po dokładnym podaniu otrzymanym od Ptaka. Karolina mogła stracić bramkę „do szatni”. Piękną akcję skonstruowali jedlinianie, której w dogodnej sytuacji nie wykorzystał Kałoń.

Druga część gry rozpoczęła się od ataków gospodarzy. W 49 minucie piłka po strzale T. Krawczyka z powietrza została zablokowana przez obronę. Piłka zmierzała pod poprzeczkę bramki Zdroju. W 55 i 65 minucie Ptak uderzał dwukrotnie sprzed pola karnego, ale Walusiak nie dał się zaskoczyć i skutecznie interweniował. Bliscy zdobycia bramki gospodarze byli jeszcze dwukrotnie. W 75 minucie Janiszewski zamiast uderzać na bramkę gości szukał podaniem Ignatowicza natomiast pięć minut później Borowy minimalnie przestrzelił obok spojenia wykonując rzut wolny z 20 metrów. Ostatnie 11 minut goście grali w osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę w meczu otrzymał Piwoński. Podobnie jak w pierwszej połowie Kałoń nie wykorzystał świetnej okazji w ostatniej minucie i wysoko przestrzelił z 10 metrów mając przed sobą tylko Wojcieszka! Można powiedzieć, iż była to piłka meczowa.

Skład MKS Karolina: Wojcieszek – T. Krawczyk, Salamon, M. Krawczyk – Rosiak (60 min. Kurzeja (ż)), D. Tymcik, – Schmidt, Ptak, Janiszewski – Ignatowicz, Borowy (ż) oraz Grygoriew, B. Tymcik, Jarosz, Myśliński, Klag.

Skład Zdroju: Walusiak – Kacprzak, Kwiatkowski, Chabrowski (ż), Zasada (78 min. Włochowski), Kraus (69 min. Sobotka), Dudek (ż), Piwoński (ż, ż, cz), Bartkowiak, Kałoń, Kubowicz (50 min. Piątek) oraz Wtulich.