Brązowy medal Kamili Pastuszek w wyścigu szosowym

11193347_878318878892364_3002957453149721267_nPrzez dwa dni (23-24.05) trwały w Strzelcach Krajeńskich zmagania czołówki krajowej w kolarstwie szosowym, które były Mistrzostwami Makroregionu Młodzików i Eliminacjami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla Juniorów Młodszych.

Tylko młodziczki wróciły z tarczą z tej rywalizacji. Kamila Pastuszek zajęła trzecie miejsce ze startu wspólnego na dystansie 22 km zdobywając brązowy medal, a Martyna Wojas zajęła czternaste miejsce. Tym samym obie dziewczyny zdobyły punkty w rywalizacji ogólnopolskiej dzieci i młodzieży w kolarstwie.

Juniorki młodsze i juniorzy młodsi mieli trudniejsze zadanie ze względu na większe dystanse i bardzo dużą frekwencję uczestników wyścigu. Sara Tonder na dystansie 44 km zajęła dwudzieste drugie miejsce a Paulina Pastuszek pięćdziesiąte pierwsze. Ta druga ucierpiała w dużej kraksie i z kolarskimi szlifami na uszkodzonym rowerze ledwo dojechała do mety. Juniorzy – trzej Jakubowie Żuraw, Bieliński, Lisiecki oraz Marcin Zarębski na dystansie 88 km przyjechali poza czołową pięćdziesiątką, która dawała awans do finału ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Przed zawodnikami jest jeszcze sześć eliminacji więc wierzymy, że poprawią swoje wyniki.