Emocjonujący mecz! Seniorzy zdobywają kolejne trzy punkty! [RELACJA]

20150228_130513W meczu 23 kolejki klasy okręgowej seniorzy Miejskiego Klubu Sportowego Karolina wygrali na własnym boisku z Jedliną 3-2. Mecz obfitował w wiele zwrotów akcji a zawodnicy obu zespołów pokazali szczyt swoich umiejętności i waleczności. Strzelcem wszystkich bramek dla Karoliny był Grzegorz Ignatowicz.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy na śliskiej murawie byli aktywniejsi i dokładniej operowali piłką. Już w czwartej minucie gry Wojciech Grygoriew uratował nas przed utratą bramki, skutecznie odbijając piłkę na rzut rożny w sytuacji sam na sam. Goście swoją aktywność udokumentowali kilkoma groźnymi strzałami, z którymi poradził sobie nasz golkiper. W 12 minucie Marcin Krawczyk uderzał z rzutu wolnego na bramkę gości, piłkę przed siebie odbił bramkarz Zdroju i z bliskiej odległości Grzegorz Ignatowicz spudłował, strzelając wysoko nad bramką. W 25 minucie było 1-0. Piłkę z prawnego skrzydła dośrodkował Kamil Fudali, ta trafiła wprost na nogę Ignatowicza, który zagraniem po ziemi pokonał bramkarza gości. Trzy minuty później ponownie Ignatowicz podwyższył wynik meczu, po fatalnym błędzie bramkarza i pięknym zagraniem piłki lobem. Goście odpowiedzieli jeszcze przed przerwą i zdobyli kontaktową bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego (39 minuta). Futbolówka minęła wszystkich zawodników Karoliny w polu karnym i trafiła wprost na głowę Macieja Kwiatkowskiego, który umieścił piłkę w bramce.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnych ataków jednego i drugiego zespołu. W 54 minucie po zamieszaniu w polu karnym i oddanym strzale Ignatowicza, piłkę z linii bramkowej wybijał zawodnik gości. Dwanaście minut później to jedlinianie byli bliżsi szczęścia – piłka po strzale z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. W 76 minucie strzał Mateusza Turzańskiego w polu karnym ręką zatrzymał Dominik Dudek i sędzia wskazał na jedenasty metr. Od tamtego momentu Zdrój grał w dziesiątkę po otrzymanej czerwonej kartce właśnie za to zagranie. Rzut karny pewnie wykorzystał Grzegorz Ignatowicz. Strata zawodnika i bramki wcale nie podziałała dekoncentrująco na jedlinian, którzy zaryzykowali i grając trójką obrońców próbowali wyprowadzać groźne ataki. Efektem tego była zdobyta w 82 minucie kontaktowa bramka po pięknym strzale z woleja przez Ireneusza Włochowskiego. Pomimo wielu nerwów do samego końca spotkania, podopiecznym Tomasza Idziaka udało się zdobyć trzy punkty.

Skład MKS Karolina: Grygoriew – Myśliński (ż), Jarosz, Tymcik, Krawczyk M., – Fudali (75 min. Turzański), Kurzeja (ż), Rosiak (78 min. Idziak (ż)), Krawczyk T., – Ptak, Ignatowicz (90+2 Nieć).

Skład Zdroju: Wtulich – Rzeczycki, Chabrowski (ż), Kwiatkowski, Samiec (77 min. Włochowski), – Bartkowiak (55 min. Kubowicz), Dudek (cz), Piwoński (ż), Kobylański, – Zasada (75 min. Skarbiński), Kałoń.