Sezon kolarski na szosie rozpoczęty

SONY DSC

Kryterium uliczne w Dzierżoniowie rozpoczęło ogólnopolski sezon kolarski na szosie. Rywalizację na rowerach rozpoczęły dzieci ze szkół podstawowych. Najmłodsi adepci sekcji kolarskiej MKS Karolina zaprezentowali gotowość do ścigania po zimowym przygotowaniu ogólnorozwojowym. W kategorii dziewcząt SP – klasy III-IV – drugie miejsce zajęła Judyta Tonder a w rywalizacji chłopców piąty był Hubert Budny. W kategorii SP klasy V-VI również druga była Marta Kołodziejska a Patryk Zieliński zajął piątą lokatę. W kategorii Żak z licencją piąty był Michał Paluch. W kategorii Młodziczek Kamila Pastuszek przyjechała na czołowych pozycjach ale sędziowie pogubili się w ocenie wyników i do dziś nie ma oficjalnych, prawidłowych rezultatów. Trudniejsze zadanie miały nasze najlepsze zawodniczki Sara Tonder i Paulina Pastuszek, które zmieniły kategorię wiekową z młodziczki na juniorkę młodszą. Oprócz bardzo mocnej krajowej czołówki startowały zawodniczki z Litwy i Czech. Dziewczęta pojechały nieźle zajmując dziewiąte i dwunaste miejsce. Juniorzy młodsi Jakub Żuraw, Jakub Bieliński ukończyli wyścig w czołowej grupie.

Następnego dnia rozegrano XXVII edycję klasycznego wyścigu ze startu wspólnego Ślężański Mnich w Sobótce na selektywnej rundzie o długości 18 km. Młodziczki miały do przejechania jedno okrążenie, po przejechaniu którego Kamila Pastuszek zajęła 10 miejsce a Martyna Wojas 19 pozycję. Juniorki młodsze ścigały się na dystansie 36 km. Sara Tonder była 12 w czołowej grupie a Paulina Pastuszek dojechała z kilkuminutową stratą. W grupie pościgowej razem wystartowało 100 zawodniczek. W kategorii juniorów młodszych Jakub Żuraw, Jakub Bieliński, Jakub Lisiecki i Bartosz Smereczniak przyjechali w drugiej połowie 200 osobowej grupy.

Autor: Antoni Szewczyk