MKS “Karolina” trzecią siłą dolnośląskiego kolarstwa

DSCF9945Po raz kolejny w ciągu ostatnich lat, w Dzierżoniowie odbyło się podsumowanie tegorocznego sezonu kolarskiego na Dolnym Śląsku. Tradycyjnie gospodarzem była drużyna, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej wszystkich konkurencji kolarskich. Podczas Dolnośląskiej Gali Kolarskiej nagrody i puchary i wyróżnienia wręczał zaproszony na tą uroczystość Burmistrz Jaworzyny Śląskiej – Grzegorz Grzegorzewicz.

Sekcja kolarska MKS “Karolina” po rewelacyjnym sezonie swoich zawodniczek w kategorii Młodziczek, czyli duetu: Paulina Pastuszek i Sara Tonder, okazał się bezkonkurencyjny w Challenge’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Dziewczyny w kategorii wyścigów szosowych oraz w kolarstwie górskim zajęły indywidualnie: pierwsze miejsce Paulina i drugie Sara. Również dobre, szóste miejsce zajęła Kamila Pastuszek, a jedenaste Martyna Wojas. W kategorii Młodzików w Challenge’u MTB piątej miejsce zajął Jakub Bieliński, Jakub Żuraw trzynaste, Bartosz Smereczniak siedemnaste, a Jakub Lisiecki  dwudzieste czwarte.  W kategorii Juniorów Grzegorz Dobroń był czternasty. W klasyfikacji szosowej Młodzików Jakub Bieliński był jedenasty, a Jakub Żuraw dwunasty. W klasyfikacji Juniorów dziesiąty był Szymon Potoniec, czternasty Grzegorz Dobroń.  MKS Karolina zajął trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej MTB,  ulegając tylko drużynom KK „Jama” Wałbrzych i UKS „Centrum” Nowa Ruda. W klasyfikacji wyścigów szosowych klub zajął szóste miejsce.

W Klasyfikacji Generalne kobiet i mężczyzn (Młodzik + Junior młodszy + Junior + Orlik) po raz pierwszy w pięćdziesięcioletniej historii sekcji kolarskiej sekcja kolarska MKS Karolina zajęła trzecie miejsce na Dolnym Śląsku, za LKS Atom Dzierżoniów i KK Jama Wałbrzych.

Podczas uroczystości w Dzierżoniowie, na ręce Burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza, podziękowania za pomoc i wsparcie otrzymane od Gminy Jaworzyna Śląska złożyli: Prezes Klubu Łukasz Czajkowski, trener Antoni Szewczyk oraz zawodnicy i działacze klubu. Tegoroczny sukces sekcji kolarskiej z Jaworzyny Śląskiej  cieszy tym bardziej, że w tym roku sekcja obchodzi 50-lecie swojego istnienia.

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ.

opracował: A. Szewczyk, fot.: P. Tonder, J. Bieliński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.