Czasówka izerska

DSC01358Po zwycięstwie 30 sierpnia br. w Czasówce Izerskiej – trzeciej edycji Czasówek Karkonoskich w Szklarskiej Porębie, niespodziewaną liderką została młodziczka MKS Karolina – Kamila Pastuszek. Zawodniczka z Jaworzyny Śląskiej najszybciej  pokonała pięciokilometrową wspinaczkę z Szklarskiej Poręby Dolnej do słynnego Zakrętu Śmierci.

Dużego pecha miała jej starsza siostra Paulina, która pomyłkowo źle pojechała na skrzyżowaniu i musiała zawrócić, tracąc cenne sekundy, decydujące o zajęciu czwartego miejsca, tak nie lubianego przez sportowców.

Sara Tonder narzekająca na zmęczenie po obozie, który był nagrodą za bardzo dobre występy na Mini Tour De Pologne, zajęła szóste miejsce, a Martyna Wojas była dziewiąta.

W kategorii młodzików najlepiej z naszych pojechał Jakub Bieliński, zajmując dziewiątą pozycję. Jakub Żuraw był dwunasty, Bartosz Smereczniak czternasty, a Jakub Lisiecki piętnasty.

Opracował: Antoni Szewczyk