Nowice znów zafascynowane kolarstwem szosowym

WP_000158W niedzielę, 17 sierpnia w Nowicach odbył się wyścig szosowy w jeździe indywidualnej na czas Szukamy Następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika, który przybliżył, licznie zgromadzonym przy trasie kibicom, kulisy tej konkurencji kolarstwa szosowego. Bardzo duże zainteresowanie i żywiołowy doping mieszkańców Nowic, rodzinnej miejscowości naszego jedynego Olimpijczyka Tadeusza Mytnika, sprawiły, że prawie setka zawodników startujących w tej czasówce z radością ruszała na start i pokonywała wyznaczoną trasę.

Podczas oficjalnego otwarcia wyścigu specjalne słowa od Tadeusza Mytnika skierował do zgromadzonych prezes MKS „Karolina” Pan Łukasz Czajkowski. Nasz Wielki Olimpijczyk wyraził słowa uznania dla wszystkich zaangażowanych w organizację tego wyjątkowego wydarzenia, w szczególności członkom MKS „Karolina”, stowarzyszenia „Nowice – Nasza Wieś” oraz wszystkim mieszkańcom, jego rodzinnej wsi Nowice. Ponadto pogratulował MKS „Karolina” okrągłej rocznicy powstania sekcji kolarskiej oraz życzył kolejnych owocnych lat działalności, z licznymi sukcesami na arenie regionalnej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Wszystkim zawodnikom życzył połamania kół, a licznie zgromadzonej publiczności wspaniałego widowiska sportowego.

Okrążenie o długości 5,8 km rozpoczynało się w Nowicach, a kolarze jechali do Piotrowic, gdzie zlokalizowany był pierwszy nawrót. Następnie, przejeżdżając ponownie przez Nowice jechali w kierunku Bolesławic, do drugiego nawrotu by dotrzeć do zlokalizowanej w Nowicach mety.

Przy aplauzie kibiców jako pierwszy rozpoczął zmagania kolarzy, najmłodszy zawodnik sekcji kolarskiej MKS Karolina Michał Paluch. Dystans jednego okrążenia pokonywali zawodnicy w kategoriach młodzieżowych z licencją: żak, młodzik, junior młodszy i niezrzeszeni w klubach sportowych. Natomiast panowie w kategorii Cyklosport 19-29 lat i Mastersi 30 lat i starsi mieli do przejechania dwa okrążenia.

IMGP9127W sumie ścigano się w 16 kategoriach wiekowych. Najlepiej z MKS Karolina pojechały Młodziczki. Wygrała Paulina Pastuszek, czwarte miejsce wykręciła Kamila, jej młodsza siostra, a dziewiąte Martyna Wojas. W kategorii dzieci SP klasy 1-3 najlepiej finiszował Bartosz Bartczak przed Judytą Tonder obydwoje z Jaworzyny Śląskiej. Dobry przykład dali ojcowie naszych zawodników którzy wystartowali w kategorii Masters niezrzeszony. Paweł Tonder ojciec Sary i Judyty był piąty a Jacek Bieliński ojciec Jakuba siódmy.

Pełne wyniki wyścigu dostępne TUTAJ.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy i Posterunku w Jaworzynie Śląskiej, strażaków OSP Nowice, Piotrowice i Bolesławice za zabezpieczenie trasy, mieszkańców Nowic oraz sponsorów wyścigu którymi byli: Gmina Jaworzyna Śląska, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, ZPS „Karolina” Sp.zo.o. w Jaworzynie Śląskiej, Stowarzyszenie Nowice – Nasza Wieś, SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej, Radni Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej- Marian Gawron i Antoni Szewczyk, Eugeniusz Mytnik, Sklep Rowerowy Dejnek w Świdnicy, Sklep Rowerowy Bikes Piotrowski w Wałbrzychu, Polski Komitet Olimpijski oraz PZU Oddział w Świdnicy.

Galerie z wyścigu dostępne TUTAJ: FOTO cz. 1, FOTO cz. 2, FOTO cz.3.

Tekst: Antoni Szewczyk, Łukasz Czajkowski

Foto: Sylwester Bartczak, Łukasz Czajkowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.