Nowice zafascynowane kolarstwem szosowym

IMGP912717 sierpnia 2014 r.  Nowicach odbył się wyścig szosowy, w jeździe indywidualnej na czas, który przybliżył licznie zgromadzonym kibicom tradycje tej konkurencji kolarstwa szosowego. Bardzo duże zainteresowanie i żywiołowy doping mieszkańców Nowic, rodzinnej miejscowości Olimpijczyka Tadeusza Mytnika sprawiły, że prawie setka zawodników startujących w tej czasówce z radością ruszała na start i pokonywała wyznaczoną trasę. Okrążenie o długości 5,8 km rozpoczynało się w Nowicach, następnie kolarze jechali do Piotrowic, gdzie po nawrocie wracali do Nowic, następnie jechali w kierunku Bolesławic i zawracali znów do Nowic. Meta zlokalizowana była na początku wsi, aby rozpędzeni zawodnicy mogli wyhamować i bezpiecznie ukończyć wyścig. Przy aplauzie kibiców jako pierwszy rozpoczął zmagania kolarzy, najmłodszy zawodnik sekcji kolarskiej MKS Karolina – Michał Paluch. Dystans jednego okrążenia pokonywali zawodnicy w kategoriach młodzieżowych z licencją: żak, młodzik, junior młodszy oraz niezrzeszeni w klubach sportowych. Zawodnicy w kategoriach Cyklosport 19-29 lat i Masters 30 lat oraz starsi mieli do przejechania dwa okrążenia. W sumie ścigano się w 16 kategoriach wiekowych. Najlepiej z zawodników klubu MKS Karolina pojechały Młodziczki. Swoją kategorię wygrała Paulina Pastuszek, czwarte miejsce wykręciła Kamila – jej młodsza siostra, a dziewiąte miejsce zajęła Martyna Wojas. W kategorii dzieci SP klasy 1-3 najlepiej finiszował Bartosz Bartczak, przed Judytą Tonder – obydwoje z Jaworzyny Śląskiej. Dobry przykład dali ojcowie naszych zawodników którzy wystartowali w kategorii Masters niezrzeszony. Paweł Tonder ojciec Sary i Judyty był piąty, a Jacek Bieliński ojciec Jakuba siódmy.

Organizatorzy przekazują podziękowania dla Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy i Posterunku w Jaworzynie Śląskiej, strażaków OSP Nowice, Piotrowice i Bolesławice za zabezpieczenie trasy oraz sponsorów i współorganizatorów wyścigu. Oto ich lista: Gmina Jaworzyna Śląska, Stowarzyszenie Nowice – Nasza Wieś, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, ZPS „Karolina” Sp.zo.o. w Jaworzynie Śląskiej, SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej, Radni Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej – Marian Gawron i Antoni Szewczyk, Eugeniusz Mytnik, Sklep Rowerowy Dejnek w Świdnicy, Sklep Rowerowy Bikes Piotrowski w Wałbrzychu, PZU Oddział w Świdnicy.

Wyniki rywalizacji (plik pdf).

Uroczystość wręczenia nagród

Zdjęcia z wyścigu 1

Zdjęcia z wyścigu 2

Opracował: Antoni Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.