Podwójne zwycięstwo z Piławianką

IMGP3926W czwartek, 1 maja w ramach 23 kolejki klas okręgowych seniorów i juniorów nasze drużyny podejmowały na swoim stadionie zespoły z Piławy Górnej. Mecze zakończyły się pewnymi zwycięstwami gospodarzy. Juniorzy wygrali 4:0 (2:0) po 4 trafieniach Kamila Wudla, natomiast seniorzy 3:1 (1:1) po bramkach Radosława Piecha, Grzegorza Ignatowicza oraz Mateusza Ptaka.

______

Pierwsi na boisku zaprezentowali się podopieczni Grzegorza Ignatowicza.  Juniorzy wyszli na to spotkanie mocno zmotywowani ubiegłotygodniowym zwycięstwem z Polonią Bystrzyca Kłodzka. Pierwszą połowę nasi zawodnicy zaczęli od mocnego akcentu bombardując bramkę Piławianki ciągłymi strzałami. Niestety żaden strzał Kamila Fudali, Dawida Kusia i Krystiana Kuklińskiego nie wpadł do siatki rywali. Dopiero ok. 30 minuty bramkę na 1:0 strzela Kamil Wudel, a po kilkunastu minutach zalicza kolejne trafienie.

Kolejne 2 bramki wpadają dopiero po przerwie, a ich strzelcem, podobnie jak w pierwszej części spotkania, jest Kamil Wudel. Karolina wyraźnie kontrolowała grę, a Piławianka niemalże nie wyszła ze swojej połowy boiska.

Skład MKS Karolina: Mailna (46′ Halik) – Besser, Łucyk M. (85′ Kluska K.), Fudali B., Szukalski – Bielat, Kusio (44′ Tymcik B.), Pieniążek D. (70′ Chwałek), Fudali K. – Wudel, Kukliński (65′ Adamowicz).

MKS Karolina Jaworzyna Śl. 4 : o Piławianka Piława Grn.

______

IMGP3808Bezpośrednio po juniorach przyszła kolej na seniorów. Mecz rozpoczął się od miłego akcentu. Zawodnicy MKS Karolina wręczyli Burmistrzowi Jaworzyny Śląskiej Panu Grzegorzowi Grzegorzewiczowi, w podziękowaniu za jego zaangażowanie oraz składając najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonych w tym dniu urodzin, najnowszą wersje trykotu pierwszej drużyny z nadrukowanym nazwiskiem oraz numerem 12, jako dwunastego zawodnika. Jak się później okazało do prezentu zawodnicy dołożyli zwycięstwo z Piławianką, które również zadedykowali Burmistrzowi.

Z początku obie drużyny grały dość zachowawczo, oceniając możliwości rywali. Obraz meczu uległ zmianie po bramce dla gospodarzy. Po pięknym strzale głową do bramki Piławianki trafił Radosław Piech i ku uciesze jaworzyńskich kibiców Karolina prowadziła 1:0. Niestety kilkanaście minut później przez nieuwagę defensorów jaworzyńskiej drużyny było już 1:1. Wynik do końca pierwszej części spotkania nie uległ już zmianie.

W drugiej części spotkania do bramki rywali trafiali już tylko podopieczni Tomasza Mojsy. Wynik na 2:1 podwyższył Grzegorz Ignatowicz, dobijając piłkę po interwencji bramkarza z Piławy.  Wynik spotkania ustalił Mateusz Ptak, który po podaniu od Ignatowicza, precyzyjnie przy słupku trafia do bramki. Mecz był niezwykle zacięty i emocjonujący. Goście spotkanie kończyli w dziewiątkę, natomiast nasza drużyna w dziesiątkę po dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonej kartce dla Adama Myślińskiego. Do szpitala po spotkaniu trafił Damian Tymcik, jednak na szczęście lekarze wykluczyli poważny uraz.

Skład MKS Karolina: Leletko – Mojsa, Krzeczowski, Kurzeja, Krawczyk M. – Myśliński, Tymcik D., Ptak, Krzykalski – Piech, Ignatowicz oraz Kusio, Wirchniański, Borys, Gałka.

MKS Karolina Jaworzyna Śl. 3 : 1 Piławianka Piława Grn.