Młodziczki najlepsze, drużyna znów z pucharem

dsc06559Czasówka Sudecka-Górska w Podgórzynie była pierwszą z serii pięciu czasówek Karkonoskich w tym roku. Wyścigi odbyły się w miniony weekend, tj. 26-27 kwietnia br.

Zawodnicy MKS Karolina, a właściwie kolarki zaprezentowały bardzo dobrą formę. Najlepsze na 7 kilometrowym podjeździe o nachyleniu 18% pod słynną Przesiekę w kategorii młodziczek okazały się dwie zawodniczki naszego klubu Paulina Pastuszek oraz Sara Tonder, które zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Jedenasta była Kamila Pastuszek.

Wśród kolarzy w kategorii juniorów dobrze zaprezentowali się Grzegorz Dobroń, który był czwarty i Szymon Potoniec, który uplasował się na ósmym miejscu. Młodzicy pojechali znacznie poniżej oczekiwań i zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce.

Następnego dnia rozegrano kryterium uliczne na trasie okrężnej o pętli długości 2,4 km po ulicach Podgórzyna. Tym razem nasze liderki młodziczki zamieniły się miejscami i na dystansie 14,4 km zdecydowanie najszybsza na finiszu była Sara Tonder, a Paulina Pastuszek była druga. Kamila Pastuszek została sklasyfikowana na siódmej pozycji.

W kategorii juniorów na dystansie 29 km Szymon Potoniec był piąty a Grzegorz Dobroń dziesiąty. Młodzicy znów się nie popisali, przyjeżdżając za czołową grupą i po wyścigu zaliczyli dodatkowy trening, który na pewno poprawi ich dyspozycję. W kategorii Żaków na dystansie 5 km czwarty był Michał Paluch. Judyta Tonder sklasyfikowana została na siódmej pozycji.

W klasyfikacji drużynowej MKS Karolina wywalczyła kolejny puchar. Tym razem nasi zawodnicy drużynowo stanęli na najniższym topniu podium.