Zmarł Czesław Kaczmarczyk

P1130211Ze smutkiem zawiadamiamy, że odszedł Czesław Kaczmarczyk członek honorowy Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina”. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się we wtorek, 15 kwietnia 2014 roku o godz. 13:00 na cmentarzu parafialnym w Stanowicach.

Czesław Kaczmarczyk zmarł w wieku 66 lat po ciężkiej chorobie. Był wieloletnim trenerem MKS „Karolina”, a wcześniej czołowym zawodnikiem sekcji kolarskiej i okręgu dolnośląskiego, w latach 1966-1972, zarówno w kategorii juniorów jak i seniorów. Szkoleniem młodzieży zajmował się przez 25 lat.

Był jednym z popularyzatorów, którzy zajmowali się rozwojem i upowszechnieniem kolarstwa przełajowego w Polsce. Był wychowawcą licznej grupy zawodników, medalistów Mistrzostw Polski i członków Kadry Narodowej, którzy reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata w kolarstwie przełajowym i szosowym, między innymi Mieczysława Cieleckiego, Marka Boneckiego i Jarosława Zarębskiego.

W 2011 roku z okazji 65-lecia jaworzyńskiego Klubu Czesław Kaczmarczyk został uhonorowany przez Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia tytułem członka honorowego – najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez Miejski Klub Sportowy „Karolina”.

nekrolog_krzyzCześć Jego pamięci!

W imieniu zarządu, działaczy, pracowników oraz zawodników MKS Karolina rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.